• شنبه / ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۸:۰۴
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99033119793
  • خبرنگار : 50189

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان:

۱۰۰۰ کلاس درس تا پایان سال تحویل آموزش و پرورش کرمان می شود

۱۰۰۰ کلاس درس تا پایان سال تحویل آموزش و پرورش کرمان می شود

ایسنا/کرمان مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمان بیان کرد: در سال ۹۹ حداقل یک هزار کلاس درس تحویل آموزش و پرورش استان خواهیم داد که این امر فقط با همت و کمک خیرین محقق می‌شود.

"محمد واعظی‌نژاد" عصر امروز ۳۱ خردادماه در آئین انعقاد تفاهمنامه ساخت ۱۲۰ مدرسه در استان کرمان با حضور رییس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: با ساخت این ۱۲۰ مدرسه ۷۲۰ کلاس درس به کلاس‌های درس استان کرمان اضافه می‌شود.

وی از کمک‌های خیرین در امر مدرسه‌سازی سخن به میان آورد و اظهار کرد: در سال ۹۶ میزان سرمایه‌گذاری خیرین در امر احداث مدرسه ۲۲ میلیارد تومان بوده که این مبلغ در سال ۹۸ به ۱۰۰ میلیارد تومان رسیده است و امروز با انعقاد این تفاهمنامه ۱۰۰ میلیارد تومان خیرین در امر مدرسه‌سازی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمان بیان کرد: در سال ۹۹ حداقل یک هزار کلاس درس تحویل آموزش و پرورش استان خواهیم داد که این امر فقط با همت و کمک خیرین محقق می‌شود.

به گزارش ایسنا، "مهدی طبیب‌زاده" رییس اتاق بازرگانی استان کرمان نیز در این جلسه گفت: اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی بنا بر مسئولیت اجتماعی فعالیت‌های بسیار خوبی انجام داده‌اند به‌ طوری‌که در شیوع کرونا اتاق بازرگانی کمک‌های بی‌نظیری انجام داد همچنین در منطقه زلزله‌زده کرمانشاه نیز اتاق بازرگانی استان کرمان اولین نهادی بود که مدرسه را در آنجا احداث کردند.

وی با اشاره به آینده کشور و نقش دانش‌آموزان در آینده کشور، اظهار کرد: اتاق بازرگانی ایران ۱۰۰ مدرسه در کشور احداث کرده لذا ما تجربه در این زمینه داریم و این تجربه برای ما سرمایه گرانقدری خواهد بود.

رییس اتاق کرمان با بیان این مطلب که موسسه خیریه مهرگیتی، مدارس زیادی در سطح کشور ساخته است، تصریح کرد: این موسسه خیریه تاکنون ۳۷۷ مدرسه در کشور احداث کرده‌اند و با این اقدامی که در استان انجام دهند آن را به ۵۰۰ مدرسه می‌رسانند.

طبیب‌زاده با اشاره به مشکلات خیرین مدرسه‌ساز عنوان کرد: ایجاد سامانه پنجره واحد احداث مدارس توسط خیرین مدرسه‌ساز الزامی است تا تسهیل در این امر ایجاد شود.

انتهای پیام