• شنبه / ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۲
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99033119213
  • خبرنگار : 71477

کره شمالی در فکر تلافی اقدام کره جنوبی

کره شمالی در فکر تلافی اقدام کره جنوبی
تهیه برگه‌های تبلیغاتی

در بحبوحه تشدید تنش‌ها میان دو کره و در تازه‌ترین اقدام تلافی‌جویانه پیونگ‌یانگ نسبت به شب‌نامه‌های ضددولتی ارسال شده از سوی کره جنوبی، خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA امروز (شنبه) گزارش داد، کره شمالی آماده می‌شود تا شب‌نامه‌های تبلیغاتی و ضددولتی را به کره جنوبی بفرستد و فراری‌های کره شمالی و سئول را محکوم کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، خبرگزاری KCNA در گزارشی اعلام کرد، مردم خشمگین و عصبانی کره شمالی در سراسر این کشور شدیدا در تلاشند تا آمادگی‌های لازم برای ارسال حجم وسیعی از شب‌نامه‌های ضددولتی به خاک کره جنوبی را انجام دهند.

در این گزارش آمده است: هر اقدامی باید با واکنش مناسبی رو به رو شود و تنها زمانی که یکی خودش این مساله را تجربه کند، می‌تواند حس کند که چقدر این اقدام توهین‌آمیز است.

کره شمالی فراری‌های کشورش را مقصر ارسال این شب‌نامه‌ها در سراسر مرز می‌داند و کره جنوبی را با انجام یک اقدام نظامی تهدید کرده است. پیونگ‌یانگ روز سه‌شنبه یکی از دفاتر ارتباط دو کره را منفجر کرد تا نارضایتی و خشم خود را نسبت به فراری‌های کره شمالی و همچنین سئول به خاطر عدم متوقف کردن آنها از ارسال این برگه‌های تبلیغاتی نشان دهد.

این در حالی است که یکی از گروه‌های فراری‌های کره شمالی روز جمعه اعلام کرد برنامه تعیین شده برای ارسال صدها بطری پلاستیکی پر شده با برنج، دارو و ماسک صورت به کره شمالی را لغو کرده است.

انتهای پیام