• دوشنبه / ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۲
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 99032616493
  • خبرنگار : 71638

پیروزی فیروزجا مقابل مقصودلو در فینال مسابقات آنلاین شطرنج

پیروزی فیروزجا مقابل مقصودلو در فینال مسابقات آنلاین شطرنج

علیرضا فیروزجا با پیروزی مقابل پرهام مقصودلو موفق شد قهرمان مسابقات آنلاین شارت شطرنج شود.

به گزارش ایسنا، باتوجه به شیوع کرونا و داغ شدن رقابت های مجازی در شطرنج اکثر شطرنج بازان تا حد امکان در مسابقات مجازی شرکت کرده و خود را به چالش می کشند. فیروزجا نابغه نوجوان شطرنج جهان که در سوپر تورنمنت آنلاین کلاچ آمریکا حضور نداشت تصمیم گرفت در مسابقات آنلاین دیگری به نام شارت شرکت کند. 
همچنین پرهام مقصودلو استاد بزرگ شطرنج ایران در این مسابقات دست به مهره شد. این رقابت ها با حضور 16 شطرنج باز پیگیری شد. علاقه مندان به این مسابقات می توانستند این رقابت را به صورت آنلاین پیگیری کنند. 
فیروزجا و مقصودلو دو شطرنج بازی بودند که موفق شدند در روز اول این دیدار با اقتدار به مرحله بعد راه پیدا کنند. این دو نابغه شطرنج بعد از پیروزی مقابل حریفان به فینال این مسابقات راه پیدا کردند.
فینال تمام ایرانی در حالی پیگیری شد که در دور اول مسابقات فیروزجا موفق به پیروزی مقابل مقصودلو شد. دور دوم و سوم دو شطرنج باز به تساوی رضایت دادند. دور چهارم در حالی شروع شد که فیروزجا در صورت پیروزی می توانست به قهرمانی برسد که در دور چهارم مقصودلو را شکست داد و موفق شد با سه امتیاز  عنوان قهرمانی این مسابقات را کسب کند.
 

نمایی از پخش زنده فینال مسابقات

رده بندی نهایی این مسابقات: 

نتایج مرحه نیمه نهایی:
 

در این مسابقات شطرنج بازانی از کشور های فرانسه، اوکراین، آذربایجان و آلمان حضور داشتند. کل جوایز این مسابقات هزار و پانصد یورو بود که فیروزجا با قهرمانی توانست 400 یورو برنده شود. همچنین مقصودلو با نایب قهرمانی این مسابقات 300 یورو برد.
انتهای پیام