• دوشنبه / ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۹
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 99031207183
  • خبرنگار : 71489

فراخوان ارسال مقاله به همایش بین المللی مطالبات حقوقی-بین المللی دفاع مقدس

فراخوان ارسال مقاله به همایش بین المللی مطالبات حقوقی-بین المللی دفاع مقدس

دبیر کمیته علمی همایش بین المللی مطالبات حقوقی-بین المللی دفاع مقدس از آغاز فراخوان ارسال مقاله به این همایش خبر داد.

به گزارش ایسنا، مسعود اخوان فرد دبیر کمیته علمی «همایش بین المللی مطالبات حقوقی-بین المللی دفاع مقدس» با اعلام خبر فراخوان دریافت مقاله گفت: همایش بین المللی مطالبات حقوقی- بین المللی دفاع مقدس در تاریخ چهارم و پنجم اسفندماه 1399 به همت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید حاج قاسم سلیمانی و با مشارکت وزارت امور خارجه، قوه قضائیه، دانشگاههای تهران، علامه طباطبایی، امام صادق(ع)، شهید بهشتی وسایر مراکز علمی، سازمان های کشوری و لشکری در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

معاون پیشین حقوقی و بین المللی سازمان انرژی اتمی اظهار کرد: ما تلاش می کنیم در این همایش بین المللی به چارچوب هایی دست پیدا کنیم که برای وزارت امور خارجه و قوه قضائیه در پیگیری مطالبات حقوقی-بین المللی دفاع مقدس و همچنین ترور شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس کمک کند.

اخوان فرد با تأکید بر ضرورت ایجاد جبهه حقوقی-بین المللی در جمهوری اسلامی ایران برای پیگیری مطالبات دفاع مقدس و شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: مستندسازی و جمع آوری اسناد مربوطه یکی از ضرورت های تحقق این موضوع است که امیدواریم در این همایش به آن دست پیدا کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «چرا مردم انگلیس، فرانسه و آلمان نباید بدانند که دولت‌هایشان در 8 سال جنگ برعلیه ملتی بنام ملت ایران چه کردند» اظهار کرد: انعکاس مظلومیت ملت ایران و افشای نقش دولت های حامی صدام در جنایت علیه ملت ایران از دیگر اهداف برگزاری این همایش بین المللی است.

وی در تشریح محورهای همایش گفت: تبیین عملکرد سازمان های بین المللی و منطقه ای در جنگ تحمیلی، تبیین عملکرد دولت های منطقه ای و فرامنطقه ای حامی رژیم بعث صدام در جنگ تحمیلی، تبیین خسارت ها و غرامت های ناشی از عملکرد حامیان منطقه ای و بین المللی رژیم بعث صدام درجنگ تحمیلی سه محور اصلی است که به مطالبات حقوقی دفاع مقدس می پردازد.

رئیس سابق سازمان بسیج حقوقدانان کشور پیگیری حقوقی-بین المللی ترور شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس از دولت آمریکا را محور ویژه و کلیدی این همایش معرفی و تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی به عنوان یکی از فرماندهان اصلی دوران دفاع مقدس نقش بی نظیری در نفوذ معنوی انقلاب اسلامی و مکتب مقاومت در جهان داشته است و به عنوان نماد محور مقاومت به شمار می رود و امیدواریم در این همایش بین المللی، نحوه پیگیری حقوقی-بین المللی ترور شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید مجاهد ابومهدی المهندس و یاران شهیدشان از دولت آمریکا را  تدوین کنیم.

دبیر کمیته علمی همایش بین المللی مطالبات حقوقی-بین المللی دفاع مقدس در تشریح ارکان این همایش خاطرنشان کرد: سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رئیس شورای سیاستگذاری این همایش، سرلشکر سید یحیی صفوی رئیس همایش، امیرسرتیپ پورشاسب دبیر همایش و سردار کبیری دبیر کمیته اجرایی همایش هستند.

وی با اشاره ساختار کمیته علمی این همایش گفت: کمیته علمی متشکل از 6 کارگروه با عنوان حقوق، علوم سیاسی و روابط بین الملل، اقتصاد، سرمایه انسانی و اجتماعی، محیط زیست و سلامت می باشد که با حضور اساتید خبره و کاردان تشکیل شده است.

اخوان فرد افزود: اساتید و پژوهشگران می توانند چکیده مقالات را تا 15 مهر ماه و اصل مقالات را تا پانزدهم دی ماه 1399 از طریق پایگاه اینترنتی www.paydari.ir ارسال نمایند.

انتهای پیام