• پنجشنبه / ۸ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۴
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99030804392
  • خبرنگار : 50223

رییس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد صادر کرد:

دستور ویژه برای رسیدگی به آتش سوزی جنگل‌های گچساران

دستور ویژه برای رسیدگی به آتش سوزی جنگل‌های گچساران

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس کل دادگستری استان دستور ویژه ای برای پیگیری موضوع و برخورد با مسببین و هرگونه سهل انگاری در برخورد با آتش سوزی جنگلهای گچساران صادر کرد.

دکتر حسن نگین تاجی در دستوری به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران تأکید کرد: موضوع آتش سوزی جنگل های گچساران باید به صورت ویژه بررسی، هرگونه گونه اقدام عمدی یا قصور در موضوع دقیقا کاوش، و در صورت لزوم تشکیل پرونده قضایی شود.

مقام ارشد قضایی استان در این نامه‌ به دادستان عمومی و انقلاب گچساران تصریح کرد: با توجه به آتش سوزی وسیع جنگل های گچساران، لازم است دادستان ورود موثر کرده و برای علل و عوامل محیطی یا اداری، قصورهای صورت گرفته در روند اطفاء آتش سوزی، گزارش و در صورت وجود هر گونه جرم مراتب را تشکیل پرونده رسیدگی قضایی کند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، نگین تاجی در همین زمینه اظهار کرد: این قابل پذیرش نیست در منطقه ای مانند گچساران، چنین حریقی با این وسعت اتفاق بیفتد و این حجم از خسارت را بر محیط زیست و زیست بوم منطقه وارد نماید، و پیش بینی این بحران صورت نگرفته یا مدیران در خصوص موضوع برنامه ‌ریزی دقیقی انجام نداده باشند.

انتهای پیام