• سه‌شنبه / ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۲
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99023021548
  • منبع : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی

کشف فرار مالیاتی بیش از ۵۳۹ میلیاردی و بازداشت 9 نفر

کشف فرار مالیاتی بیش از ۵۳۹ میلیاردی و بازداشت 9 نفر

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با تاکید بر برخورد قاطع پلیس امنیت اقتصادی در مبارزه با جرایم اقتصادی، از کشف بیش از ۵۳۹ میلیارد ریال فرار مالیاتی در کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار محمدرضا مقیمی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: با عنایت به مصرف مالیات در عمران و آبادانی کشور، مبارزه با قاچاق کالا و مفاسد اقتصادی همچون اختلاس، جرایم بانکی، زمین خواری، فرار مالیاتی و پولشویی از اولویت های پلیس امنیت اقتصادی بوده و برخورد قاطع با مجرمان این حوزه در دستور کار این پلیس قرار دارد.

وی افزود: کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی در کشور با همکاری کارشناسان حقوقی اداره امور مالیاتی استان ها نسبت به شناسایی شرکت ها و افراد متخلف که به اشکال مختلف از پرداخت مالیات امتناع می ورزند شناسایی می کنند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا تصریح کرد: از شروع سال جاری کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی با انجام تحقیقات فنی و پلیسی موفق به شناسایی مالکان شرکت های خدماتی که برای فرار از پرداخت مالیات غالباً از کارت بازرگانی افراد غیر استفاده می کردند،شدند .

سردار مقیمی ادامه داد: کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی در بررسی های دقیق سیستمی دریافتند سه شرکت خدماتی که در زمینه واردات و صادرات انواع کالاها در استان های زنجان، کردستان و مازندران فعالیت می کنند چندین سال است نسبت به پرداخت مالیات خود اقدامی انجام نداده اند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به اینکه کارشناسان مبلغ بدهی مالیاتی این شرکت ها را بیش از ۵۳۹ میلیارد ریال برآورد کردند گفت: یکی از این شرکت ها اکثر فعالیت های اقتصادی خود را با اجاره کارت های بازرگانی دیگر افراد انجام می داد که در این راستا ۹ متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

براساس گزارش سایت پلیس، در پایان سردار مقیمی ضمن هشدار به کسانی که از پرداخت مالیات های خود به صورت غیرقانونی خودداری می کنند از هموطنان خواست از واگذاری کارت بازرگانی خود به افراد و شرکت های غیر در قبال پرداخت اجاره بهاء و یا هرگونه امتیاز دیگر، برای جلوگیری از سوء استفاده خودداری کنند.

انتهای پیام