• یکشنبه / ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۱
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 99022819975
  • خبرنگار : 50061

رئیس هیئت مدیره یک واحد تولیدی:

مسئولین حمایت کنند تا «جهش تولید» در حد شعار باقی نماند

مسئولین حمایت کنند تا «جهش تولید» در حد شعار باقی نماند

ایسنا/قزوین رئیس هیئت مدیره یک واحد تولیدی با بیان اینکه تولیدکنندگان با مشکلات متعددی از جمله خرید و تأمین مواد اولیه دست و پنجه نرم می‌کنند، گفت: مسئولین می‌توانند با تسهیلات بلند مدت به تولیدکنندگان کمک کنند تا جهش تولید در حد شعار نماند و در واقعیت اجرایی شود.

فرزانه عادلی، رئیس هیئت مدیره یک شرکت تولیدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: این شرکت صنایع چاپ و بسته‌بندی عماد گستر از سال ۸۳ با چاپ بر روی بسته‌بندی کالا با تولید انواع لیبل‌های پشت چسب‌دار و فویل‌های آلومینومی دارویی و غذایی وارد عرصه تولید شد و در حال حاضر حدود ۳۰ نفر در این واحد تولیدی مشغول به کار هستند.

وی افزود: برخی از تولیدکنندگان به دلیل شیوع کرونا نیروهای خود را تعدیل کردند.پرداخت حقوق کارگران همیشه در اولویت این واحد تولیدی بوده است حتی اگر قرض کنیم حقوق کارگر را پرداخت می‌کنیم چون معتقدیم به حرکت درآمدن چرخ واحد را مدیون آنان هستیم.

رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع چاپ و بسته‌بندی عماد گستر با اشاره به اینکه مواد اولیه این شرکت وارداتی است و مشابه داخلی ندارد، عنوان کرد: تحریم بر روی قیمت و تولید این شرکت تأثیر داشت ولی به تولید ادامه دادیم؛ متأسفانه در برهه زمانی خاصی تنها به تعدادی از تولیدکنندگان ارز نیمایی اختصاص یافت که این امر منجر به اختلاف قیمت بین محصولات تولیدی شرکت‌ها شد. مسئولین در حمایت از تولیدکنندگان طبقه‌بندی نداشته باشند چراکه این امر رقابت را برای دیگر شرکت‌ها دشوار می‌کند.

وی بیان کرد: در پی شیوع کرونا شرکت ما خط مقدم کرونا بود چراکه لیبل محلوهای ضدعفونی‌کننده‌ها را تولید می‌کردیم. البته لازم به ذکر است که بگویم به دلیل شیوع کرونا آلومینیوم‌هایی که از چین وارد می‌شد در کشور مبدا قرنطینه شده و هنوز وارد کشور نشده است؛ در حال حاضر مواد اولیه ما در حال اتمام است و پیش‌بینی می‌کنیم در آینده نزدیک برای تأمین مواد اولیه با مشکل مواجه شویم و نتوانیم خدمات لازم را ارائه دهیم.

عادلی با بیان اینکه تولیدکنندگان با مشکلات متعددی از جمله خرید و تأمین مواد اولیه دست و پنجه نرم می‌کنند، تصریح کرد: اکثر فشار تولید روی دوش تولیدکنندگان است، مسئولین هر چه فشار را بکاهند راحت‌تر می توانیم جلو برویم؛ اگر دولت با تولیدکنندگان همراه باشد و هوای آنان را داشته باشد می‌توانیم شاهد جهش تولید باشیم.

بدون نیازسنجی مجوز تولید ارائه نشود

وی با اشاره به اینکه مسئولین باید در اعطای مجوزها دقت داشته باشند تا تولیدکنندگان به صورت تخصصی وارد عرصه تولید شوند و بدون نیازسنجی مجوز ارائه نشود؛ افزود: بهترین کمکی که دولت می‌تواند به واحدهای تولیدی داشته باشد در اختیار قرار دادن پشتوانه مالی به آنان است چون  شرکت‌ها برای تأمین مواد اولیه نقد خرید می‌کنند و اکنون با افزایش قیمت دلار در نقدینگی با مشکل مواجه شدیم.

رئیس هیئت مدیره این شرکت خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده گسترش واحد و افزودن خطوط تولید جدید را برای سال جای در دستور کار داریم که همه این اقدامات به جهش تولید کمک خواهد کرد ولی تحقق این امر مستلزم همکاری مسئولین با تولیدکنندگان است. مسئولین می‌توانند با تسهیلات بلند مدت به تولیدکنندگان کمک کنند تا جهش تولید در حد شعار نماند و در واقعیت اجرایی شود.

وی ادامه داد: اگر دستگاه‌های تولید افزایش یابد روی هر دستگاه سه نفر مشغول به کار خواهند شد. اگر دولت همکاری لازم را داشته باشد می‌توانیم تعهد کنیم تولید این واحد ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کند.

عادلی با اشاره به اینکه این  واحد تولیدی به کشورهای عراق و عربی حاشیه خلیج فارس صادرات دارد، افزود: در پی شیوع کرونا مدتی مرزهای صادراتی بسته بود و میزان صادرات این واحد کاهش پیدا کرد؛ البته باید بگویم که افزایش قیمت نیز باعث شد تا نتوانیم با دیگر کشورهای همسایه رقابت کنیم.

این تولیدکننده در پایان یادآور شد: از مسئولین خواهش می‌کنم شعار امسال در حد حرف باقی نماند و پشتیبان تولیدکنندگان باشند و همه دست به دست هم دهیم تا چرخه صنعت به حرکت درآید و افراد بیشتری مشغول به کار شوند.

انتهای پیام