• چهارشنبه / ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۶:۳۴
  • دسته‌بندی: سلامت
  • کد خبر: 99022417210
  • خبرنگار : 71648

فرانسه در شمار قربانیان کرونا از اسپانیا پیشی گرفت

فرانسه در شمار قربانیان کرونا از اسپانیا پیشی گرفت

تعداد کل قربانیان بر اثر ابتلا به کرونا در فرانسه از اسپانیا پیشی گرفته است که این کشور را در رتبه‌ی چهارمین کشور جهان از لحاظ شمار جان‌باختگان قرار می‌دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز شمار قربانیان کرونا در فرانسه به ۲۶ هزار و ۹۹۱ تن افزایش یافت که موجب شد فرانسه از اسپانیا در شمار جان‌باختگان کرونا پیشی گرفته و پس از ایالات متحده، انگلیس و ایتالیا در رتبه چهارم جهان قرار بگیرد.

تعداد کل جان‌باختگان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده بیش از ۸۰ هزار تن، در انگلیس بیش از ۳۲ هزار تن و در ایتالیا بیش از ۳۰ هزار تن گزارش شده است. اسپانیا نیز با ۲۶ هزار و ۹۲۰ فوتی پس از فرانسه جای می‌گیرد.

در روز دوم کاهش محدودیت‌های سختگیرانه در سراسر کشور امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که آماده است در صورت لزوم مجدداً محدودیت‌ها را اعمال و قوانین پیشگیرانه را تشدید کند.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در فرانسه به بیش از ۱۴۰ هزار نفر افزایش یافته است. تخمین زده می‌شود که حدود۳۸ هزار نفر نیز ناقل این ویروس همه‌گیر هستند.

دولت فرانسه اعلام کرده است که در صورت افزایش مجدد شمار مبتلایان و قربانیان دوباره اقدام به اعمال قرنطینه در کشور خواهد کرد.

انتهای پیام