• چهارشنبه / ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۶
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 99021712072
  • خبرنگار : 71443

تکمیل روند تقویت ایمنی نیروگاه اوناگاوا ۲ به تعویق افتاد

تکمیل روند تقویت ایمنی نیروگاه اوناگاوا ۲ به تعویق افتاد

شرکت برق توهوکو ژاپن اعلام کرد که کار تقویت ایمنی واحد دوم نیروگاه اوناگاوا تا مارس ۲۰۲۱ پایان نخواهد یافت و این روند بیشتر از مدت تعیین شده قبلی به زمان نیاز دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از ورلد نوکلیر نیوز، بنابر اعلام شرکت توهوکو تکمیل کار "اقدامات ایمنی متقابل" در واحد دوم نیروگاه اوناگاوا واقع در شهری به همین نام در شمال ژاپن بار دیگر به تعویق افتاد و طبق برنامه ریزی جدید، یعنی در مارس ۲۰۲۳ پایان خواهد یافت.

توهوکو پیش بینی کرده است که ۳.۲ میلیارد دلار برای اقدامات ایمنی متقابل در واحد دوم نیروگاه اوناگاوا هزینه کند، اقداماتی که شامل تقویت مقاومت در برابر لرزش و ساخت دیوار دریایی با ۲۹ متر ارتفاع و ۸۰۰ متر طول برای محافظت از نیروگاه در برابر سونامی است.

این شرکت ابتدا برنامه ریزی کرده بود که این کار را تا آوریل ۲۰۱۷ به پایان برساند اما این تاریخ تاکنون چندین بار به تعویق افتاده است. آخرین بار قرار بود تقویت ایمنی واحد دوم نیروگاه در مارس ۲۰۲۱ تکمیل شود اما اکنون شرکت توهوکو اعلام کرده است که پس از ارزیابی های جدید، این روند دو سال دیرتر از تاریخ قبلی، یعنی مارس ۲۰۲۳ به پایان خواهد رسید.

نیروگاه اوناگاوا نزدیک ترین نیروگاه برق هسته ای به محل وقوع زلزله و سونامی سال ۲۰۱۱ در ژاپن است که به وقوع فاجعه هسته‌ای در نیروگاه فوکوشیما انجامید اما اوناگاوا مقاومت قابل قبولی در برابر این زلزله نشان داد. با این حال، این نیروگاه دست به اقداماتی تکمیلی برای تقویت ایمنی تاسیسات خود زده است.

اکنون شرکت توهوکو قصد دارد واحد اول اوناگاوا را غیرفعال کند. ساخت این نیروگاه در سال ۱۹۸۰ آغاز و با سرعت بسیار بالایی طی چهار سال انجام شد. تمام واحدهای آن نیز از نوع راکتورهای آب فشرده (PWR)  هستند.

انتهای پیام