• شنبه / ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۷
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99021309124
  • خبرنگار : 71592

قلیچداراوغلو: پایان اردوغان نزدیک و حتمی است

قلیچداراوغلو: پایان اردوغان نزدیک و حتمی است

رهبر حزب اپوزیسیون "مردم جمهوری خواه" ترکیه امروز (شنبه) اظهار کرد، پایان رئیس جمهوری ترکیه نزدیک و حتمی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، کمال قلیچداراوغلو، رهبر حزب اپوزیسیون "مردم جمهوری خواه" ترکیه در مصاحبه تلویزیونی گفت: سیاست‌های مستبدانه و نادیده انگارانه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه درباره حقوق شهروندانش به افزایش فقر، جهل، ظلم و ستم و مشکلات اقتصادی، مالی و اجتماعی منجر شد.

وی اردوغان را مسؤول اشتباهاتی در طول شیوع کرونا در ترکیه دانست و گفت: اردوغان طوری رفتار می‌کند که گویی در همه چیز متخصص است در حالی که نادان است. اشتباهات فاحش او و تاخیر در اتخاذ اقدامات لازم و فوری منجر به شیوع کرونا در سراسر کشور شد.

قلیچداراوغلو ادامه داد: اردوغان به کسی اجازه نمی‌دهد اشتباهاتش را بیان و سیاستش را در حل بحران کرونا نقد کند و از دستگاه قضایی به عنوان سلاح خطرناکی علیه همه مخالفانش استفاده می‌کند.

طبق نظرسنجی که شرکت مطالعات افراسیا طی روزهای ۲۱ تل ۲۸ ماه میلادی گذشته انجام داد، میزان محبوبیت اردوغان رو به کاهش است و همزمان با این امر به دلیل سیاست‌های ناکام در سطح داخلی و خارجی، سرکوب مخالفان و نیز بی‌توجهی به جان شهروندان خود در سایه پاندمی ویروس کرونا اعضای حزبش در حال جدا شدن هستند.

انتهای پیام