• شنبه / ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۵:۵۵
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99020604185
  • خبرنگار : 30054

چه روش‌هایی برای پرداخت و استعلام قبض گاز وجود دارد؟

چه روش‌هایی برای پرداخت و استعلام قبض گاز وجود دارد؟

در این متن، قصد داریم روش‌های مختلف استعلام و پرداخت قبض گاز که شامل موارد حضوری و غیرحضوری می‌شوند را به شما معرفی کنیم.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام همراه کارت، برای پرداخت غیرحضوری قبض گاز یا استعلام هزینه‌ها راه‌های مختلفی وجود دارد که در اینجا به آن اشاره می‌کنیم.

مراجعه به وبسایت شرکت ملی گاز

برای پرداخت و استعلام قبض گاز می‌توانید به وبسایت شرکت ملی گاز به آدرس billing.nigc.ir مراجعه کنید. سپس، شماره اشتراک و کد امنیتی نمایش داده شده را وارد نمائید. در این سایت می‌توانید آخرین قبض و سوابق قبض گاز را مشاهده کرده و در صورت تمایل قبض خود را پرداخت کنید.

در مرحله بعد، اطلاعات کارت بانکی خود را که شامل شماره کارت ۱۶ رقمی، رمز پویا، CVV2 و تاریخ انقضا می‌شود را وارد کرده تا قبض شما پرداخت شود. در آخر، رسید دیجیتالی پرداخت به ایمیل شما ارسال می‌شود.

پرداخت قبض گاز با تلفن

شماره تلفن گویای ۲۰۰۰ برای پرداخت قبض گاز با استفاده از تلفن راه اندازی شده است. در این شیوه هم به شماره ۱۶ رقمی کارت بانکی و رمز دوم نیاز خواهید داشت. بهتر است بدانید که از این طریق می‌توانید پیگیری پرداخت قبض گاز را نیز انجام دهید.

پرداخت از طریق اپلیکیشن‌های پرداخت

یکی از روش‌های سریع و آسان برای استعلام و پرداخت قبض گاز، استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت مانند همراه کارت است. در این برنامه، تنها با وارد کردن شماره اشتراک قبض موردنظر، می‌توانید استعلام و پرداخت قبض گاز را برای تمامی شهرهای ایران انجام دهید.

لازم به ذکر است که امکان پرداخت و استعلام قبض تلفن ثابت و سایر قبوض مانند آب و برق هم در این اپلیکیشن وجود دارد.

به علاوه، پرداخت قبض همراه اول و ایرانسل هم در همراه کارت امکان پذیر است و مشترکین سیم‌کارت‌های دائمی این دو اپراتور می‌توانند پرداخت قبض خود را بسیار آسان و سریع انجام دهند.

پرداخت با خودپرداز

در این روش، برای پرداخت قبض گاز موردنظر خود باید به دستگاه‌های خودپرداز (ATM) موجود در سطح شهر مراجعه کنید. پس از وارد کردن کارت بانکی خود، وارد منوی «پرداخت قبوض» شوید. سپس شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض موردنظر را وارد کرده و در صورت صحیح بودن اطلاعات نمایش داده شده، دکمه تأیید را بزنید تا قبض شما پرداخت شود و در آخر رسید کاغذی خود را دریافت کنید.

پرداخت با دستگاه کارت‌خوان

با استفاده از دستگاه‌های کارت خوان (POS) موجود در فروشگاه‌ها و سایر مراکز می‌توان انواع قبوض خدماتی از جمله قبض گاز را پرداخت کرد. در این روش نیز به رمز اصلی کارت بانکی و اطلاعات قبض خود نیاز خواهید داشت.

استعلام پیامکی قبض گاز

برای صدور پیامکی قبض، تمامی مشترکین می‌توانند شماره اشتراک خود را به صورت *۱ شماره اشتراک به شماره ۱۰۰۰۱۹۴ ارسال کنند که این سرشماره را شرکت ملی گاز اعلام کرده است.

پرداخت از طریق اینترنت بانک‌ها

علاوه بر موارد گفته شده در بالا، قبض گاز را می‌توان از طریق اینترنت بانک هم پرداخت کرد. اما از معایب این روش این است که برای پرداخت قبض از مبدا هر بانک باید وارد اینترنت بانک همان بانک شوید. اطلاعات ورود به اینترنت بانک هر بانکی را باید از شعبه همان بانک دریافت کنید.

انتهای رپرتاژ آگهی