• دوشنبه / ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۴
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 99011809344
  • خبرنگار : 71505

معاون ستاد فرماندهی مدیریت کرونا استان تهران خبر داد

اختصاص مبلغ ۸۳ میلیارد تومانی به دانشگاه علوم پزشکی ایران از سوی فرمانداری‌های استان تهران

اختصاص مبلغ ۸۳ میلیارد تومانی به دانشگاه علوم پزشکی ایران از سوی فرمانداری‌های استان تهران

معاون پشتیبانی و بودجه ستاد فرماندهی مدیریت کرونای استان تهران از اختصاص مبلغ ۸۳ میلیارد تومانی اعتبارات ارزش افزوده در اختیار فرمانداری های تهران به دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد.

نعمت الله ترکی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح اعتبارات تخصیص پیدا کرده به حوزه مبارزه با کرونا ویروس در سطح استان تهران گفت: مبلغ ۲۰۳ میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی ایران اختصاص یافته است که از این مبلغ ۸۳میلیارد تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده در اختیار فرمانداری های استان تهران تامین شده است که این بودجه برای خرید و تامین تجهیزات مورد نیاز بیمارستان های لولاگر، فیروزگر، فاطمه الزاهرا(س) تهران، یافت آباد، رسول اکرم(ص)، شهید هاشمی نژاد، حضرت علی اصغر(ع)، فاطمه الزهرا(س) رباط کریم، هفتم تیر و فیروزآبادی صرف خواهد شد.

وی افزود: ۱۲۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به دانشگاه علوم پزشکی اختصاص یافت که با مبلغ ۸۳ میلیارد تومانی فرمانداری ها در مجموع ۲۰۳ میلیارد تومان برای تامین تجهیزات به این دانشگاه تخصیص داده شده است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به ماده ۷۸ قانون محاسبات عمومی کشور اشاره کرد و افزود: در این قانون تاکید شده در مورد مخارج مربوط به حوادث مهم و ناگهانی مملکتی از قبیل جنگ، آتش سوزی، زلزله، سیل، بیماری های همه گیر و بیماری های مربوط به حوادث فوق، حصر اقتصادی و همچنین موارد مشابه که به فرمان رهبری یا شورای رهبری به عنوان ضرورت‌های اسلامی یا مملکتی اعلام گردد، رعایت مقررات این قانون الزامی نیست و تابع قانون نحوه هزینه کردن اعتباراتی که به موجب قانون از شمول محاسبات عمومی و سایر مقررات دولتی مستثنی هستند، می باشد.

وی تاکید کرد: برای نخستین بار است که از ظرفیت قانونی ماده ۷۸ قانون محاسبات عمومی کشور با هدف پیشگیری و درمان بیماری همه گیر(کرونا) در استان تهران استفاده می شود که در این مسیر باید از همه دستگاه های اجرایی همچون فرمانداری ها، سازمان بازرسی استان و... قدردانی کنم.

انتهای پیام