• شنبه / ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۲۰:۲۳
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99011608259
  • منبع : نمایندگی اردبیل

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل:

تکمیل پایاب خدآفرین یک هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

تکمیل پایاب خدآفرین یک هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

ایسنا/اردبیل مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: تکمیل فازهای مختلف پایاب سد خدآفرین در مغان به یک هزار میلیارد تومان اعتبار جدید نیاز دارد.

 عباس جنگی مرنی امروز ۱۶ فروردین در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی اردبیل اظهار کرد: در سال جهش تولید تکمیل و افتتاح پروژه‌های زخمی و نیمه تمام در دستور کار است که از این بین پروژه‌های مرزی مورد توجه جدی است.
وی با بیان اینکه تاکنون یک هزار و 300 میلیارد تومان برای اجرای شبکه سد خدافرین هزینه شده است، خاطرنشان کرد: یک هزار میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است تا این پروژه را تکمیل و آماده افتتاح کنیم که وزارت نیرو برای تکمیل این پروژه سناریوهای مختلفی طراحی کرده است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: برای پروژه‌های مرزی نظیر سد عمارت و سد عنبران نیز به ترتیب 350 میلیارد تومان و 42 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در این شرایط سخت اقتصادی امیدواریم با تامین اعتبار از محل صندوق توسعه ملی این پروژه‌ها نیز به سرانجام برسند.
جنگی مرنی افزود: با شیوع کروناویروس و تامین اعتبار از محل صندوق برای مهار این بیماری تخصیص منابع اعتباری آب‌های مرزی از ممحل صندوق در هاله‌ای از ابهام است ولی همچنان پیگیر هستیم تا پروژه‌های مورد نظر در بحث مرزی به سرانجام برسد.
وی ادامه داد: در صورت تامین اعتبار سد عمارت تا آخر امسال افتتاح خواهد شد تا مرزنشینان گرمی و مناطق همجوار از مزایای این سد استفاده کنند.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل از افتتاح ناحیه عمرانی شبکه پایاب سد خدافرین به میزان 7 هزار هکتار خبر داد و گفت: یک هزار و 500 هکتار اراضی این محدوده با سامانه نوین آبیاری به زیر کشت محصولات آبی خواهند رفت.
جنگی مرنی گفت: با تاکید استاندار اردبیل به دنبال خلق منابع جدید برای تکمیل پروژه‌های حوزه آب و خاک هستیم تا با همراهی سازمان جهاد کشاورزی پروژه‌های مورد نظر را به بهره‌برداری برسانیم.
وی از اجرای پروژه انتقال آب چشمه خرخر به روستاهای کریق و قزل قیه خبر داد و اظهار کرد: با تامین اعتبارات استانی و ملی این پروژه نیز شکل عملیاتی گرفته و به سرعت در حال اجراست.
انتهای پیام