• شنبه / ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۷
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99011608127
  • خبرنگار : 71592

درخواست علمای بحرین برای آزادی زندانیان سیاسی در پی شیوع کرونا

درخواست علمای بحرین برای آزادی زندانیان سیاسی در پی شیوع کرونا

تعدادی از علمای بحرین با صدور بیانیه‌­ای خواستار آزادی زندانیان سیاسی این کشور پیش از فوت وقت و شیوع ویروس کرونا در میان آنها شده و نسبت به تبعات سهل­‌انگاری­ رژیم آل خلیفه به درخواست عالم برجسته شیعه درخصوص آزادی این زندانیان هشدار دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز رسانه­‌ای انقلاب بحرین، در این بیانیه آمده است، کسانی که خطر را قبل از وقوع آن متوجه می­­‌شوند اهل بصیرت بوده و شمارشان اندک است و سال­های متمادی و تجربه‌­های گوناگون ثابت کرده که شیخ عیسی قاسم، عالم برجسته و رهبری هوشیار و طرفدار منافع دین و میهن است و در رأس کسانی قرار دارد که هرگونه ضرر و خطری را که تهدیدی برای حال حاضر و آینده کشور است، درک می­کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما بر هشدارهای شیخ قاسم در خصوص ضرورت آزادی زندانیان سیاسی بحرین پیش از شیوع ویروس کرونا در میان آنها تأکید داریم و مطمئنا با وجود شرایط کنونی سراسر جهان، تبعات این حادثه در صورت وقوع غیرقابل کنترل خواهد بود.

علمای بحرین در بیانیه مذکور تصریح کردند، اگر انگیزه‌­ای برای پاسخ به حقوق قانونی و مشروع زندانیان سیاسی در آزادی وجود ندارد، دست کم باید با وجود شیوع ویروس ناشناخته کرونا در قبال این زندانیان مسؤول بود. پیشگیری از موارد شناخته شده واجب عقلی است چه برسد به موارد ناشناخته مانند این ویروس که باید نهایت مراقبت را داشت؛ چرا که ممکن است سهل انگاری درباره آن فاجعه عظیمی در پی داشته باشد.

در ادامه این بیانیه آمده است، در میان دولت­‌های با کفایت جهان، محاسبات امنیتی از محاسبات مقابله با کرونا تفکیک نشده است.

انتهای پیام