• شنبه / ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۴
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99011608013
  • خبرنگار : 30054

چه روش‌هایی برای پرداخت قبض همراه اول وجود دارد؟

چه روش‌هایی برای پرداخت قبض همراه اول وجود دارد؟

در این متن، همراه کارت قصد دارد روش‌های موجود برای استعلام و پرداخت قبض همراه اول را معرفی کند.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام همراه کارت، همان‌طورکه می‌دانید، درصورت پرداخت‌نکردن به‌موقع صورت‌حساب تلفن‌همراه، سیم‌کارت شما یک‌طرفه و درنهایت قطع خواهد شد. این روش‌ها عبارت‌اند از:

· سایت همراه اول

· اپلیکیشن همراه من

· دستگاه کارت‌خوان (POS)

· دستگاه‌های خودپرداز

سایت همراه اول

یکی از روش‌های اینترنتی پرداخت قبض همراه اول، استفاده از سامانه‌ی پرداخت قبض همراه اول به آدرس www.billing.mci.ir  است. پس از ورود به سایت، پرداخت قبض در این صفحه به دو صورت امکان‌پذیر است:

· پرداخت قبض همراه اول بدون شناسه‌ی قبض و شناسه‌ی پرداخت و با واردکردن شماره‌ی موبایل

· پرداخت قبض همراه اول با واردکردن شناسه‌ی قبض و شناسه‌ی پرداخت

پس از انتخاب نوع پرداخت قبض، بانک مدنظر را برای پرداخت انتخاب کنید. برای مثال، می‌توانید پرداخت قبض همراه اول بانک ملی یا بانک ملت را انتخاب کنید. در مرحله‌ی بعد، صفحه‌ی پرداخت قبض بانک انتخاب‌شده نمایش داده می‌شود. اطلاعات کارت بانکی و مشخصات اینترنتی کارت خود را وارد کنید و بدین‌ترتیب پس از تأیید مشخصات، قبض خط دائمی پرداخت می‌شود.

اپلیکیشن همراه کارت

از دیگر روش‌های ساده‌ و سریع پرداخت قبض سیم‌کارت دائمی همراه اول‌، استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت ازجمله همراه‌ کارت است. در اپلیکیشن همراه کارت، می‌توانید مبلغ قبض همراه اول خود را استعلام بگیرید و قبض میان‌دوره یا پایان دوره را به‌سادگی پرداخت کنید.

امکان پرداخت و استعلام قبض برق، گاز، آب، قبض ایرانسل، رایتل و سایر اپراتورها، خدماتی مانند کارت به کارت، خرید بسته‌ی اینترنت و خرید شارژ در این اپلیکیشن امکان‌پذیر است.

اپلیکیشن همراه من

با دانلود اپلیکیشن همراه من و ثبت‌نام در سایت شرکت مخابرات، می‌توانید قبض موبایل خود را با این اپلیکیشن پرداخت کنید. ازطریق منو محصولات و خدمات، می‌توانید صورت‌حساب قبض همراه اول مدنظر را مشاهده و درصورت تأیید اطلاعات قبض، آن را پرداخت کنید. دقت کنید در این روش علاوه‌بر مشخصات کارت بانکی و رمز کارت، اطلاعات محل سکونت (کدپستی) نیز باید وارد شود. 

تلفن

در این روش، با مرکز اطلاع‌رسانی ۹۹۹۰ تماس بگیرید و شماره‌ی تلفن‌همراه خود را وارد کنید. پس از ورود شماره‌ی کارت بانکی و رمز دوم، قبض شما پرداخت می‌شود. تماس با این سامانه رایگان است و مشترکان علاوه‌بر پرداخت قبض می‌توانند مشکلات ارتباطی و آنتن‌دهی خود را نیز در آن پیگیری کنند.

دستگاه کارت‌خوان (POS)

درصورت دسترسی به دستگاه کارت‌خوان، به‌سادگی می‌توان قبض تلفن‌همراه را پرداخت کرد. در ابتدا کارت بانکی خود را در دستگاه بکشید. در مرحله‌ی بعد، باید گزینه‌ی پرداخت قبض را انتخاب کنید. مشخصات قبض شامل شناسه‌ی قبض و شناسه‌ی پرداخت را وارد کنید و دکمه‌ی تأیید را بزنید. درنهایت، رمز کارت خود را وارد کنید و با فشردن دکمه‌ی تأیید، عملیات پرداخت را انجام دهید.

دستگاه‌های خودپرداز

با مراجعه به خودپرداز بانک‌های عضو شبکه‌ی شتاب، می‌توان قبض سیم‌کارت همراه اول را پرداخت کرد. پس از واردکردن کارت، دکمه‌ی پرداخت قبوض را بزنید. در مرحله‌ی بعد، شناسه‌ی قبض و شناسه‌ی پرداخت قبض تلفن‌همراه را وارد کنید و دکمه‌ی تأیید را بزنید. درنهایت، دستگاه خودپرداز رسیدی به شما ارائه می‌دهد که شامل کد رهگیری تأیید پرداخت قبض است.

برای پرداخت قبض از این راه لازم نیست حتما به خودپرداز بانک مبدأ مراجعه کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید برای پرداخت قبض بانک ملت را انتخاب کنید، لازم نیست حتما به خودپرداز این بانک مراجعه کنید.

کد دستوری

با استفاده از موبایل خود کد دستوری #۱* را شماره‌گیری کنید. سپس وارد منو قبض شوید و نوع قبض (میان‌دوره و پایان‌دوره) را انتخاب کنید. در مرحله‌ی بعد، شماره‌ی خود یا دیگران و نهایتا شماره‌ی کارت بانکی و رمز دوم را وارد و قبض موبایل خود را پرداخت کنید.

انتهای رپرتاژ آگهی