• پنجشنبه / ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۹
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 98121512113
  • خبرنگار : 50147

تشخیص ۳ بیمار مبتلا به کرونا در بوشهر

تشخیص ۳ بیمار مبتلا به کرونا در بوشهر

ایسنا/بوشهر رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بنا بر اعلام وزارت بهداشت ۳ مورد بیمار مبتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر تشخیص داده شده است.

به گزارش ایسنا، دکتر سعید کشمیری ظهر امروز در گفت وگو با ایسنا عنوان کرد: از این تعداد ۲ نفر در بیمارستان شهید گنجی برازجان و یک نفر نیز در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر آزمایش داده اند.

وی ادامه داد: ۲ بیمار که در بیمارستان برازجان بوده اند مرخص شده و الان در منزل تحت مراقبت هستند، و امروز نیز پس از اعلام پاسخ آزمایش همکاران ما مراجعه کرده و تمام اموزش های لازم نیز به آنان داده شده است.

این مسئول اظهار کرد: مورد بیمارستان شهدای خلیج فارس نیز از استان آلوده برگشته است که دو هفته به مدت درمان وی اضافه شده ولی الان حال عمومی خوبی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هر سه نفر بیمار دراستان های آلوده شاغل بوده و از این استان ها به بوشهر برگشته اند، یک نفر ماموریت دو هفته ای داشته و دو نفر دیگر نیز ساکن شهرهای آلوده بوده اند که ظاهرا برای دید و بازدید به برازجان آمده اند.

وی با تاکید بر اینکه هر ۳ بیمار در استان های آلوده بوده اند، خاطرنشان کرد: نکته مثبت این است که هنوز چرخه ابتلا در داخل استان ایجاد نشده که به ساکنان استان بوشهر منتقل شود و ما در ابتدای چرخه هستیم، خواهش من از مردم این است که -با شستشوی دست، پرهیز از سفر و خارج شدن از منزل- اجازه ندهند این چرخه ایجاد شود که  بیماری از یک نفر به نفر بعدی منتقل شود.

دبیر ستاد مبارزه با استان بوشهر تاکید کرد: نکته کلیدی در این زمینه بهداشت دست‌ها است؛ افراد در هنگام خرید و یا مراجعه به اماکن مختلف این موضوع را رعایت کنند و کارمندان، مدیران و فروشندگان نیز نسبت به رعایت این موارد اطمینان داشته باشند.

کشمیری خاطرنشان کرد: بالاخره دیر یا زود آزمایش بیماران ما نیز مثبت میشد، زیرا تمام استان های اطراف ما درگیر هستند، اما فراگیر نشدن بیماری با همّت مردم امکان پذیر است.

به گزارش ایسنا، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت نیز در نشست خبری با اعلام رسیدن کرونا به استان بوشهر از ابتلای قطعی ۳۵۱۳ نفر به کرونا در کشور خبر داد.

انتهای پیام