• چهارشنبه / ۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۰
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 98120705831
  • خبرنگار : 50004

تولید محلول ضدعفونی‌کننده سطوح و اشیاء در دانشگاه تبریز

تولید محلول ضدعفونی‌کننده سطوح و اشیاء در دانشگاه تبریز

ایسنا/آذربایجان شرقی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز از تولید و توزیع روزانه‌ی پنج هزار لیتر محلول ضدعفونی‌کننده سطوح و اشیاء در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز خبر داد.

اصغر عسگری با اعلام این خبر گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا در برخی استان‌ها و شهرهای کشور و نیاز مبرم به محصولات ضدعفونی‌کننده به‌منظور پیشگیری از شیوع این ویروس به همت مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز و با همکاری اساتید و شرکت‌های دانش‌بنیان، محلول ضدعفونی‌کننده سطوح و اشیاء در دانشگاه تولید شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، وی اضافه کرد: این محلول ضدعفونی‌کننده سطوح به همت و همکاری اساتید دانشکده شیمی و سه شرکت دانش‌بنیان مسقر در مرکز رشد دانشگاه تولید شده است.

وی با اشاره به امکان تولید روزانه حدود پنج هزار لیتر محلول ضدعفونی‌کننده سطوح و اشیاء در دانشگاه تبریز اظهار کرد: در صورت تأمین مواد اولیه این محصول، این دانشگاه آمادگی تولید روزانه 10 هزار لیتر از این مایع را دارد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز با اشاره به کیفیت مطلوب محصول تولیدشده در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز گفت: این محصول بعد از آزمایش‌های دقیق در آزمایشگاه‌های دانشکده شیمی و زیر نظر اساتید مجرب و با هماهنگی اداره کل استاندارد آذربایجان شرقی تولیدشده است.

انتهای پیام