• چهارشنبه / ۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۳
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 98120705396
  • منبع : بوشهر

اقدامات مقابله با کرونا در بوشهر

اقدامات مقابله با کرونا در بوشهر

ایسنا/بوشهر مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا در این شهر را تشریح کرد.

عبدالله کردگار صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار کرد: در راستای سالم سازی محیط و ایجاد فضایی عاری از میکروب، اقدامات وسیعی برای ضدعفونی کردن مکان های عمومی توسط پاکبانان آغاز شده است.

وی افزود: هر چند شواهد موجود نشان می دهد که ویروس کرونا در بوشهر فعال نشده اما در اولین گام و در راستای مقابله با این ویروس، سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر اقدام به شستشو و ضدعفونی کردن بازارهای ماهی فروشان و مرکز عرصه تره بار در مرکز شهر بوشهر کرده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر تصریح کرد: روز گذشته نیز درمانگاه ایثار شستشو و ضد عفونی شد و از شب گذشته نیز شستشو و ضدعفونی کردن استانداری، فرمانداری و دیگر ساختمان های ادارات دولتی در دستور کار قرار گرفت.

کردگار ادامه داد: شستشو و ضدعفونی کردن نیمکت های درون بوستان ها، فضای بازی کودکان و  تمامی مخازن جمع آوری زباله نیز در دستور کار قرار گرفته که بخشی از آن به اتمام رسیده و بخشی نیز در حال انجام است. 

وی ادامه داد: انتظار می رود با وجود به کارگیری تعداد فراوانی نیروی جدید پاکبان برای شستشو و ضدعفونی کردن مکان های دولتی و عمومی در کنار پاکبانان قدیمی، بتوانیم طی ۴۸ ساعت آینده همه این فضاها را ضدعفونی کنیم.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر یادآور شد: همه این فعالیت ها در راستای پیشگیری بوده تا محیطی امن و بهداشتی را برای شهروندان رقم زنیم.

کردگار عنوان کرد: البته پیش از این همه پاکبانان در دوره های آموزشی سلامت شرکت جسته و با طب کار آشنایی کاملی دارند.

انتهای پیام