• سه‌شنبه / ۶ اسفند ۱۳۹۸ / ۲۱:۱۰
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 98120605188
  • خبرنگار : 50310

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان:

دبی کشکان به ۴۲۰۰ مترمکعب در ثانیه می‌رسد

دبی کشکان به ۴۲۰۰ مترمکعب در ثانیه می‌رسد

ایسنا/لرستان مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان گفت: باتوجه به اینکه دبی پایه رودخانه‌ها بالا و روبه افزایش است، در صورت تداوم بارش‌ها حداکثر آبدهی رودخانه کشکان فردا بعدازظهر به ۴۲۰۰ مترمکعب در ثانیه می‌رسد.

رضا میرزایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دبی سیلابی خرم‌رود امروز در بالاترین میزان به ۱۸۰ مترمکعب در ثانیه رسید که مقداری فروکش کرده و دم غروب به ۱۳۵ مترمکعب در ثانیه رسید.

وی با اشاره به این‌که در حال حاضر دبی سیلابی رودخانه کشکان در پلدختر ۱۳۰۰ مترمکعب در ثانیه است که روند افزایشی دارد، عنوان کرد: باتوجه به اینکه دبی پایه رودخانه‌ها بالاست بارش‌ها به این میزان اضافه می‌کند و در صورت تداوم بارش‌ها حداکثر آبدهی رودخانه کشکان فردا بعدازظهر به ۴۲۰۰ مترمکعب در ثانیه می‌رسد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان با اشاره به این‌که دبی سیلابی رودخانه تیره دورود حداکثر به ۱۳۵ مترمکعب در ثانیه رسیده‌است، عنوان کرد: در شهرستان دلفان دبی سیلابی رودخانه بادآور به ۲۳۰ متر مکعب رسیده و روند افزایشی دارد.

وی با اشاره به شروع موج دوم بارش‌ها از غروب سه‌شنبه در استان، بیان کرد: انتظار می‌رود پیک سیلاب را فردا بعدازظهر در شهرستان پلدختر داشته باشیم و باتوجه به این‌که دیواره ساحلی هنوز کامل نشده آب وارد قسمت‌های شرقی و غربی شهر می‌شود.

میرزایی افزود: مردم نزدیک رودخانه‌های کشکان پلدختر و معمولان، تیره دورود و بادآور دلفان خانه‌ها را تخلیه کنند.

انتهای پیام