• شنبه / ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۶:۵۳
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 98112619173
  • منبع : بوشهر

معاون اقتصادی استاندار بوشهر:

انتظار مردم از مسئولان تامین معیشت و مقابله با گرانی است

انتظار مردم از مسئولان تامین معیشت و مقابله با گرانی است

ایسنا/بوشهر معاون اقتصادی استاندار بوشهر با بیان اینکه یکی از انتظارات مردم از مسئولان تامین معیشت و مقابله با تورم و گرانی است، اظهار کرد: در شرایطی که دشمن از همه راه ها مشکلات اقتصادی در کشور افزایش داده مسئولان نیز راهکارهای لازم را برای تامین مایحتاج مردم ارائه کرده‌اند.

سعید زرین‌فر در افتتاح فروشگاه زنجیره‌ای توزیع محصولات شیلاتی و آبزیان در بوشهر تامین و توزیع کالاهای مورد نیاز مردم با قیمت مناسب را از برنامه‌های مهم دانست و گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه ۲۰ درصد کالاها و اجناس باید از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع شود؛ در واقع سهم فروشگاه‌های زنجیره‌ای از شبکه توزیع باید به ۲۰ درصد برسد که اکنون کمتر از ۱۰ درصد است.

وی مهار تورم و تامین کالاهای اساسی را در اولویت برنامه‌ها دانست و افزود: در این راستا تامین ارز فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران در بخش‌های دولتی و خصوصی برای تامین کالاهای اساسی مورد توجه قرار دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر بیان کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای از ویژگی‌های مهمی در توزیع کالا برخوردار هستند چرا که سیستم یکپارچگی در آنها حاکم است و کالاهایی که از واحدهای تولیدی به صورت عمده خریداری می‌کنند قیمت کالاها نسبت به فروشگاه‌های دیگر ارزان‌تر عرضه می‌شود.

زرین‌فر با بیان اینکه در این فروشگاه زنجیره‌ای همه نوع کالا توزیع می‌شود، افزود: حداقل ۳۰ درصد فضای این فروشگاه (فروشگاه زنجیره‌ای توزیع محصولات شیلاتی بوشهر) برای توزیع آبزیان با قیمت مناسب و بخشی دیگر از این فروشگاه برای توزیع کالاهای تنظیم بازار در نظر گرفته شده است.

این مسئول با اشاره به فعال بودن بازار روز بوشهر از ایجاد بازارچه در نقاط مختلف شهری خبر داد و خاطرنشان کرد: ۵ بازارچه توسط شهرداری بوشهر در سطح شهر راه‌اندازی و شرایطی فراهم می‌شود تا قیمت کالاها و محصولات مورد نیاز مردم با قیمت مناسب توزیع شود.

معاون استاندار بوشهر با قدردانی از شیلات استان بوشهر در همکاری در راه‌اندازی این فروشگاه زنجیره‌ای گفت: یکی از حرکت‌های جهادی راه‌اندازی این فروشگاه توسط بخش خصوصی در مدت کمتر از ۲ ماه است.

انتهای پیام