• شنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۷
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 98110502865
  • منبع : نمایندگی اردبیل

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل خبر داد

شاخص رشد اعتبارات در استان سه برابر کشور است

شاخص رشد اعتبارات در استان سه برابر کشور است

ایسنا/اردبیل رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل رشد اعتبارات کشور را در سال آینده نسبت به سالجاری 4.2 دهم درصد اعلام کرد و گفت: این شاخص رشد در استان اردبیل سه برابر کشور بوده و به عدد 13.4 درصد رسیده است.

داود شایقی امروز 5 بهمن ماه در نشست با مجمع نمایندگان استان اردبیل با اشاره به اینکه اردبیل در جذب اعتبارات ملی رتبه چهارم را در سطح کشور دارد، اظهار کرد: در سه سال اخیر و با در نظر گرفتن اعتبارات سفر رئیس جمهور بیش از دو هزار و 400 میلیارد تومان منابع اعتبارات ملی به این استان سرازیر شده که در ارزیابی‌های کشوری از لحاظ جذب اعتبارات ملی در بین استان‌های کشور جایگاه چهارم را داریم.

وی خاطرنشان کرد: هرچند در توزیع اعتبارات مصوب سالانه بین 700 تا 800 میلیارد تومان به این استان با توجه به تناسب جمعیتی و سایر شاخص‌ها رتبه 20 کشوری را داریم اما در این سه سال با تمام توان کوشیدیم تا از منابع مختلف اعتبارات مناسبی را جذب استان کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل تصریح کرد: در دو سفری که رئیس سازمان برنامه و بودجه طی سال گذشته و امسال به استان داشتند موفق شدیم 650 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام به ویژه راه آهن و راه‌های استان جذب کنیم.

شایقی افزود: تخصیص و جذب این اعتبارات ملی 100 درصد بوده و نویدبخش حرکت تحول‌آفرین در استان است که امیدواریم با یک گام موثر بتوانیم تا پایان دولت دوازدهم بخش عظیمی از پروژه‌های نیمه تمام را تکمیل کنیم.

وی رشد اعتبارات کشور را در سال آینده نسبت به سالجاری 4.2 دهم درصد اعلام کرد و گفت: این شاخص رشد در استان اردبیل سه برابر کشور بوده و به عدد 13.4 درصد رسیده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل ادامه داد: از استان‌های همتزار نظیر زنجان، همدان و ... وضعیت ما نه تنها پائین نیست بلکه به مراتب بالاتر است و با اقدام به موقع در زمان تصویب بودجه 99 در سازمان برنامه و بودجه با حضور به هنگام سعی کردیم از سهم اعتباراتی استان دفاع کرده و منابع ملی بیشتری را به این استان سرازیر کنیم.

تزریق 630 میلیارد تومان اعتبار به راه آهن اردبیل

دبیر شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در سالجاری در مجموع 630 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل راه آهن اردبیل تامین شده است.

شایقی اظهار کرد: 130 میلیارد تومان اعتبار مصوب سال 98 راه آهن به شکل 100 درصد تخصیص یافته و در کنار آن 250 میلیارد تومان سهم بانک ملی نیز به عنوان فاینانس برای این پروژه اختصاص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: در سفر اخیر رئیس جمهور به این استان مصوب شد تا سومین قسط بانک ملی به راه آهن که 250 میلیارد تومان است به جای سال 99 در سالجاری به این پروژه تزریق شود که با احتساب این منابع 630 میلیارد تومان به راه آهن اردبیل اختصاص می‌یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل افزود: تزریق این میزان اعتبار در تاریخ ساخت این پروژه‌ بی‌نظیر است و در سال آینده با تزریق 700 میلیارد تومان دیگر می‌توان به تکمیل و افتتاح خط ریلی اردبیل – میانه امیدوار بود.

شایقی گفت: در حوزه راه‌ها نیز در کنار ردیف‌دار شدن تمامی راه‌های استان از اعتبارات ملی برای چهارخطه شدن این محورهای مواصلاتی در سفر رئیس جمهور 400 میلیارد تومان منابع ملی اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: با این منابع مصوب در حوزه راه‌های استان سالانه 50 کیلومتر بزرگراه احداث و ایمن‌سازی محورهای ترددی این استان در دستور کار قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در سال 99 و براساس بودجه ارسالی به مجلس 26 هزار میلیارد تومان اعتبار دولتی بین 31 استان کشور توزیع می‌شود که سهم اردبیل از بودجه 99 بالغ بر 550 میلیارد تومان است که البته این رقم تا 700 میلیارد تومان نیز ارتقا می‌یابد.

به گزارش ایسنا، شایقی بیان کرد: در کنار سفر رئیس جمهور و مدیران بانک‌های کشور که تابستان امسال انجام شد، در سال 99 و سال 1400 جذب 100 درصدی اعتبارات مصوب به استان انجام خواهد شد و ما با تاکید استاندار اردبیل سعی داریم تا تخصیص‌ها را 100 درصد بگیریم.

انتهای پیام