• سه‌شنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۰
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 98110100614
  • خبرنگار : 71496

انتقاد شدید نتانیاهو از دیوان کیفری بین‌الملل و درخواست برای تحریم آن

انتقاد شدید نتانیاهو از دیوان کیفری بین‌الملل و درخواست برای تحریم آن

نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر دیوان کیفری بین‌الملل را مورد انتقاد شدید قرار داد و این بار اعمال تحریم‌هایی علیه این دیوان و کارمندانش را خواستار شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی TBN درباره تصمیم دیوان کیفری بین‌الملل برای تحقیق از برخی مسؤولان این رژیم به اتهام ارتکاب جرم در حق فلسطینی‌ها اظهار کرد: دولت آمریکا به رهبری دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با شدیدترین لحن درباره تصمیم دیوان کیفری بین‌الملل صحبت کرد. از تمام بینندگان شما می‌خواهم همین کار را انجام داده و خواستار آغاز اقدامی جدی و تحریم این دادگاه و کارمندان آن شوند.

نتانیاهو در ادامه مدعی شد، دیوان کیفری بین‌الملل حمله همه جانبه‌ای را علیه اسرائیل آغاز کرده است.

روزنامه عبری زبان هاآرتص نیز امروز (سه‌شنبه) نوشت، نتانیاهو قصد دارد در دیدارهای روز پنج‌شنبه خود در قدس اشغالی با ده‌ها رهبر جهان که برای شرکت در پنجمین همایش بین‌المللی درباره هولوکاست وارد اراضی اشغالی می‌شوند، بر این خواسته تمرکز کند.
این اظهارات نتانیاهو در پی دستور ماه گذشته فاتو بن‌سودا، دادستان کل این دادگاه علیه اسرائیل بیان شد.

بنسودا آغاز تحقیقاتی درباره جنایات جنگی و ضد بشری که رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی در حق فلسطینی‌ها مرتکب شده و نیز موافقت قضات این دادگاه با آغاز این تحقیقات را خواستار شد و مهلت ۱۲۰ روزه‌ای برای آن تعیین کرد.

روزنامه عبری زبان "یسرائیل هیوم" روز یکشنبه فاش کرد، در پی بازداشت تعدادی از مسؤولان و فرماندهان ارتش اسرائیل از سوی دیوان کیفری بین‌الملل به اتهام ارتکاب جرم در حق فلسطینی‌ها، ترس و نگرانی بر نشست چهارشنبه گذشته کابینه امنیتی و سیاسی اسرائیل حاکم بود.

کابینه یاد شده خطر دیوان کیفری بین‌الملل را برای اسرائیل بزرگ و فوری دانست و بسیج گسترده و ویژه‌ای را خواستار شد.

انتهای پیام