• دوشنبه / ۳۰ دی ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۸
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 98103023537
  • خبرنگار : sistan-

وزیر آموزش پرورش:

در سیل سیستان و بلوچستان ۵۶ مدرسه تخریب و ۲۸۶ مدرسه نیاز به تعمیرات دارد

در سیل سیستان و بلوچستان ۵۶ مدرسه تخریب و ۲۸۶ مدرسه نیاز به تعمیرات دارد

ایسنا/سیستان و بلوچستان وزیر آموزش و پرورش گفت: در سیل سیستان و بلوچستان بسیاری از فضاها و اماکن آموزشی دچار آسیب شده اند، به گونه ای که ۵۶ مدرسه تخریب و ۲۸۶ مدرسه نیاز به تعمیرات دارند.

محسن حاجی میرزایی در بازدید از مناطق سیل زده در گفت وگو با خبرنگاران گفت: با هدف برطرف شدن مشکلات سیل زده جنوب استان، تعداد ۳۵ کامیون تجهیزات با اعتباری بالغ بر۴ میلیارد تومان و تعداد ۵۰ کانکس در بین مناطق و شهرستان های جنوب سیستان و بلوچستان توزیع شده است

وی اظهارداشت: حوادث و بلایای طبیعی، تلخ و ناگوار و زندگی انسان ها را تحت الشعاع قرارمی دهد و موجب ایجاد مشکلات عدیده ای برای مردم می شود،لیکن می طلبد تا با اصلاح زیرساخت ها، آسیب های ناشی از اینگونه حوادث را کاهش دهیم.

وی افزود: این حوادث گاهی مجالی برای تشخیص الویت ها و نیازهای مهم و حیاتی در بسیاری از مناطق می شود و می تواند هشداری برای توجه و دقت بیشتر در رعایت مساوات و عدالت توزیع امکانات باشد.

وزیر آموزش و پرورش بیان داشت: خوشبختانه با همت، تدبیر و ورود موثر خیرین نیک اندیش تعداد۲۰ مدرسه توسط خیران احداث خواهد شد و دربرنامه ای دیگر ۶ استان را بعنوان استان های معین به منظور همیاری با سیستان و بلوچستان ماموریت داده ایم.

وی خاطرنشان کرد: با هدف رفع کامل مشکلات مدارس سیستان وبلوچستان برنامه هایی میان مدت و بلندمدت نیز پیش بینی و اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام