• دوشنبه / ۳۰ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۳
  • دسته‌بندی: تولید و تجارت
  • کد خبر: 98103023264
  • خبرنگار : 71591

افت شدید بازار خودرو در سال ۲۰۱۹

افت شدید بازار خودرو در سال ۲۰۱۹

آمارهای منتشر شده از میزان فروش خودرو نشان می‌دهد که روندی کاهشی در بیشتر بازارهای جهانی مشهود بوده است.

به گزارش ایسنا، با توجه به آمار و گزارش های جدیدی که در وب سایت best selling cars منتشر شده است می‌توان دریافت که میزان فروش خودرو در اکثر بازارهای جهانی روندی نزولی را تجربه کرده است. بر اساس آمار و اطلاعات مندرج در جدول زیر، تنها بازار فروش خودرو در اروپا و برزیل شاهد یک رشد و افزایش در میزان فروش محصولات خود بوده‌اند.

آمارها حاکی است که در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۵ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۸۰۰ دستگاه خودرو در بازار اروپا به فروش رفته است، این در حالی است که در سال ۲۰۱۸ میلادی، این رقم ۱۵ میلیون و ۶۲۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه بوده است.

میزان فروش خودرو در روسیه در سال ۲۰۱۹، یک میلیون و ۷۵۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه بوده که نسبت به سال قبل از آن که یک میلیون و ۸۰۰ هزار و ۶۰۰ دستگاه بوده، کاهش چشمگیری یافته است.

آمار فروش خودرو در بازار ایالات متحده آمریکا نیز در سالی که گذشت، معادل ۱۶ میلیون و ۹۶۵ هزار و ۲۰۰ دستگاه بوده که در مقایسه با سال ۲۰۱۸ معادل ۱۷ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۲۰۰ دستگاه با کاهش قابل توجهی روبرو شده است.

در ژاپن نیز با کاهش اندکی نسبت به سال ۲۰۱۸، چهار میلیون و ۳۰۱ هزار و ۱۰۰ دستگاه خودرو فروخته شده است، در صورتیکه در سال ۲۰۱۸ چهار میلیون و ۳۹۱ هزار و ۲۰۰ دستگاه فروخته شده بود.

برزیل، هند و چین نیز که از بزرگترین و مهم ترین بازارهای فروش خودرو در جهان به شمار می رود، شاهد روندی کاهشی و نزولی بوده اند و در سال ۲۰۱۹ میلادی، به ترتیب دو میلیون و ۶۶۵ هزار و ۶۰۰ دستگاه، دو میلیون و ۹۶۲ هزار و ۱۰۰ دستگاه و ۲۱ میلیون و ۴۵ هزار دستگاه در این کشورها به فروش رفته است.

در حالی که میزان فروش خودرو در سال ۲۰۱۸، در بازارهای مذکور به ترتیب دو میلیون و ۴۷۵ هزار و ۴۰۰ دستگاه، سه میلیون و ۳۹۴ هزار و ۷۰۰ دستگاه و ۲۳ میلیون و ۲۵۶ هزار و ۳۰۰ دستگاه بوده است.

انتهای پیام