• یکشنبه / ۲۹ دی ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۰
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 98102922639
  • منبع : نمایندگی اردبیل

فرماندار اردبیل خبر داد

اختصاص اعتبار برای رفع آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش

اختصاص اعتبار برای رفع آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش

ایسنا/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: بالاترین رقم اعتبار در حوزه رفع آسیب‌های اجتماعی در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته تا با برگزاری برنامه‌های آموزشی و مشاوره زمینه رفع این آسیب‌ها فراهم آید.

مسعود امامی یگانه امروز 29 دی ماه در همایش شوراهای آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار کرد: شورای آموزش و پرورش بالاترین جایگاه در حوزه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی برای این نهاد ارزشمند است تا با بها دادن به نظام تعلیم و تربیت پیشرفت و تعالی کشور تضمین و کارآمدترین نیروی انسانی تحویل جامعه شود.

وی با بیان اینکه اساس آموزش و پرورش در تربیت نیروی انسانی به عنوان موثرترین و پایدارترین عنصر توسعه کشور بنا شده است، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت قانونی و حاکمیتی شوراهای آموزش و پرورش در سطح استان و شهرستان استفاده کنیم تا دغدغه‌ها و آسیب‌ها در جامعه از بین برود.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان اردبیل با تبریک کسب رتبه برتر کشور در برگزاری جلسات شورای آموزش عالی آموزش و پرورش و اقدامات یک سال اخیر این مجموعه افزود: خانواده‌ها به منزل دوم فرزندان خود که مدرسه است اطمینان و اعتماد واقعی دارند و در انجام این ماموریت خطیر نقش معلمان و مربیان برای تربیت نسل آینده ممتاز و بی‌نظیر است.

امامی یگانه به موضوع آسیب‌های اجتماعی و محوریت آموزش و پرورش در کاهش این آسیب‌ها اشاره کرد و گفت: با تاکید استاندار اردبیل در چندین حوزه آسیب‌های اجتماعی کارهای تخصصی و کارشناسی با حضور متخصصان شروع شده که محور اصلی رفع این آسیب‌ها نهاد تعلیم و تربیت است تا با پوشش جمعیتی گسترده بتواند در این زمینه منطقی و درست برنامه‌ریزی کند.

وی بیان کرد: بالاترین رقم اعتباری در حوزه آسیب‌های اجتماعی و رفع دغدغه‌ها در این زمینه در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته و سعی بر این است تا پایان سال در این زمینه شاهد برگزاری دوره‌های آموزشی و ارائه مشاوره‌های تخصصی در مدارس و مراکز علمی باشیم.

فرماندار اردبیل با قدردانی از مشارکت خیرین در ساخت واحدهای آموزشی به موضوع مقاوم‌سازی و بهسازی این واحدها اشاره و تصریح کرد: از سال آینده نهضت بهسازی مدارس کم دوام روستایی در دستور کار قرار خواهد گرفت تا با همکاری خیرین و افراد نیکوکار بتوان در این زمینه نتایج مطلوبی را به دست آورد.

به گزارش ایسنا، امامی یگانه در پایان خاطرنشان کرد: دولت در سال‌های اخیر اهتمام جدی به رفع دغدغه‌های معلمان و فرهنگیان داشته ولی همچنان اذعان می‌کنیم که کاستی‌ها جبران نشده و دولتمردان شرمنده این قشر نجیب هستند.

انتهای پیام