• سه‌شنبه / ۲۶ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۶
  • دسته‌بندی: آموزش و پرورش
  • کد خبر: 98092619500
  • خبرنگار : 71424

هشدار؛ بالاترین رتبه‌های کنکور از آن دانش‌آموزان مدارس VIP شد

هشدار؛ بالاترین رتبه‌های کنکور از آن دانش‌آموزان مدارس VIP شد

عضو هیئت علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه معتقدم مدارس غیردولتی برخلاف عدالت و موازین اصل ۳۰ قانون اساسی است اظهار کرد: درباره عدالت آموزشی داریم با یک جِرم بحرانی خطرناکی روبرو می‌شویم که از جمله شواهد آن نتایج کنکور امسال بود و نشان می‌داد دانش آموزانی بالاترین رتبه‌ها را کسب کردند که در مدارس VIP درس خوانده‌اند.

به گزارش ایسنا، محمد حسنی در میزگرد علمی ـ تخصصی «بررسی و نقد پدیده تنوع مدارس، در نظام آموزشی ایران» که در سالن اجتماعات سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد درباره نسبت مدارس غیردولتی با عدالت آموزشی سخن گفت و اظهار کرد: تاکید اصلی ما عدالت آموزشی است.

وی افزود: نگاهی ناموزون، به هم ریخته، آشفته و نابسامان به عدالت را در دهه‌های گذشته شاهد بوده‌ایم.


این عضو هیئت علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با بیان اینکه خیر اجتماعی تعلیم و تربیت رسمی عمومی از حساسیت بالایی برخوردار است گفت: تعلیم و تربیت رسمی عمومی حق همگان است و حاکمیت باید بدون نقض بی طرفی، تعلیم و تربیتی عادلانه ارائه کند.

حسنی افزود: از سال ۶۵ به این سو به تدریج زمزمه تاسیس مدارس غیردولتی شکل گرفت و در نهایت با توجه به شرایط آن زمان، حضرت امام به موضوع ورود کرده و اجازه مشارکت مردم را داد. این مدارس به سرعت گسترش پیدا کردند. تنها راه ارزیابی این مدارس، عدالت است.

این عضو هیئت علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه معتقدم این مدارس برخلاف عدالت و موازین اصل ۳۰ قانون اساسی است اظهار کرد: درباره عدالت آموزشی داریم با یک جِرم بحرانی خطرناکی روبرو می‌شویم که از جمله شواهد آن نتایج کنکور امسال بود و نشان می‌داد دانش آموزانی بالاترین رتبه ها را کسب کردند که در مدارس وی آی پی درس خوانده‌اند.

حسنی افزود: عدالت دو نوع کمی و کیفی است. ما پوشش تحصیلی خوبی داریم اما از آن سو بنگرید که هر روز شکاف طبقاتی در حال افزایش است. مدارس غیردولتی با اصل عدالت مغایراند.

انتهای پیام