• سه‌شنبه / ۱۹ آذر ۱۳۹۸ / ۱۶:۴۳
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 98091914535
  • منبع : نمایندگی سمنان

فروش زمین 70 میلیونی به قیمت 21 میلیارد تومان در میامی سمنان

فروش زمین 70 میلیونی به قیمت 21 میلیارد تومان در میامی سمنان

ایسنا/سمنان فرمانده انتظامی استان از دستگیری متهم کلاهبرداری 200 میلیارد ریالی توسط ماموران پلیس شهرستان میامی خبرداد.

سرهنگ عبداله حسنی با اعلام این خبر اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی شهرستان میامی با دریافت شکایتی مبنی بر کلاهبرداری 200 میلیاردی، موضوع را به طور ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: در تحقیقات بعدی مشخص شد در قالب تنظیم قرارداد پیش خرید خودروهای صفر کیلومتر شاکی پرونده مبلغی معادل 30 میلیارد  ریال متضرر می‌شود و طرف مقابل نیز برای جبران این ضرر و زیان، قول واگذاری زمینی 100 هزار متری در یکی از مناطق شمالی کشور به ارزشی بالغ بر 210 میلیارد ریال را به شاکی می‌دهد.

به گفته سرهنگ حسنی، در همین اثنا معامله در شهر میامی انجام می‌شود و شاکی پرونده برای نقل و انتقال قانونی زمین به شهرستان مورد نظر مراجعه می‌کند که پس از حضور و بررسی‌های بعدی متوجه می‌شود مورد معامله قطعه زمینی روستایی است که ارزشی 700 میلیون ریالی دارد.

این مقام انتظامی به آغاز عملیات دستگیری کلاهبردار متواری توسط ماموران انتظامی شهرستان میامی اشاره و خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های اطلاعاتی کارآگاهان پلیس آگاهی و بهره‌گیری از شگردهای خاص، کلاهبردار در شهر قم شناسایی و در اقدامی ضربتی دستگیرشد.

فرمانده انتظامی استان سمنان با قدردانی از مامورانی که با تلاش و پیگیری‌های خود منجر به کشف این پرونده شدند به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی توصیه کرد: برای پیشگیری از بروز این گونه کلاهبرداری‌ها ، از قانونی بودن مورد معامله اطمینان حاصل کنند.

انتهای پیام