• سه‌شنبه / ۱۹ آذر ۱۳۹۸ / ۱۶:۱۹
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 98091914513
  • خبرنگار : 30054

تعمیر و عیب‌یابی یخچال و ماشین لباسشویی در محل

تعمیر و عیب‌یابی یخچال و ماشین لباسشویی در محل

ماشین‌لباسشویی و یخچال از مهم‌ترین لوازم‌خانگی به شمار می‌روند و بسیاری از نیازهای اساسی را رفع می‌کنند.

به گزارش ایسنا بنابراعلام آچارباز، خراب شدن ماشین لباسشویی و یخچال می‌تواند بسیار مشکل ساز باشد و شما را با غذاهای فاسد شده و کوهی از لباس‌های نشسته طرف کند. بسیاری از افراد دلیل این خرابی را نمی‌دانند و به فکر تعویض و تعمیر این وسیله‌ها می‌افتند. در این مقاله به عیب‌یابی یخچال و ماشین لباسشویی پرداخته‌ایم. اگر هنوز علت این مشکلات را پیدا نکرده‌اید و نمی‌دانید که از کجا شروع کنید، این متن را از دست ندهید.

عیب‌یابی یخچال

بعضی از مشکلات یخچال و فریزر به‌راحتی در خانه قابل تعمیر هستند اما برای رفع دیگر مشکلات باید به‌دنبال تعمیرکار باشیم. تعمیرکاران آچارباز مهارت لازم را برای سرویس و تعمیر لوازم خانگی بزرگ و کوچک شما دارند. 

خاموش شدن یخچال

فرق نمی‌کند یخچال خارجی باشد یا ایرانی، گران باشد یا ارزان. خاموش شدن ناگهانی یخچال یکی از مشکلات رایج این وسیله است. 

این مشکل می‌تواند به خاطر نوسان در جریان برق ورودی و خرابی اتصالات سیم کشی یخچال باشد. برای رفع این مشکل در ابتدا باید فیوز و کنتور را بررسی کنید، از جا درآمدن فیوز و کنتور می‌تواند باعث نوسانات جریان برق شود. پریز برق را نیز چک کرده و درصورت لزوم آن را تعویض کنید. گاهی اوقات قطع‌شدن اتصالات درون دو شاخه یخچال نیز می‌تواند باعث این مشکل شود که می‌توان آن را تعویض و یا تعمیر کرد.

خرابی ترموستات یخچال

ترموستات وظیفه دارد سیستم خنک کننده یخچال را تنظیم کند، این قطعه کمپرسور یخچال را خاموش و روشن می‌کند. خرابی این قطعه می‌تواند روی کمپرسور و موتور تاثیر بگذارد. کار نکردن ترموستات یکی از علت‌های  اتومات نکردن یخچال است. زیرا در این شرایط ترموستات دمای مناسب را تشخیص نمی‌دهد و برق کمپرسور را قطع نمی‌کند، در نتیجه یخچال یکسره کار می‌کند. خرابی ترموستات می‌تواند یکی از دلایل عدم خنک کردن یخچال نیز باشد. 

تعمیر برد یخچال

برد الکترونیکی یخچال را می‌توان اصلی‌ترین قطعه آن دانست، این قطعه فن، کمپرسور و دیگر اجزای اصلی یخچال را کنترل می‌کند. اگر برد دچار مشکل شود، یخچال از کار خواهد افتاد. تعمیر و تعویض برد یخچال باید توسط یک تکنسین ماهر تعمیر یخچال فریزر انجام بگیرد.

سر و صدای زیاد یخچال

شنیدن صدای زیاد و غیرعادی از یخچال می‌تواند به خاطر خراب شدن، نیم سوز شدن یا سوختن موتور باشد. البته موارد دیگری نیز مانند خراب شدن کمپرسور و ترموستات، خرابی رله استارت یا اورلود نیز می‌تواند باعث سر و صدای زیاد یخچال باشد. رله استارت روی جریان برق به کمپرسور قرار می‌گیرد و خرابی آن می‌تواند روی عملکرد ترموستات نیز تاثیر بگذارد. 

عیب‌یابی ماشین لباسشویی

اگر احساس می‌کنید ماشین لباسشویی شما به تازگی دچار مشکلاتی در عملکرد خود شده است، ادامه متن را از دست ندهید. در ادامه به بررسی ایرادات این دستگاه می‌پردازیم و نحوه عیب‌یابی آن را توضیح خواهیم داد. اگر هر یک از این ایرادات گفته شده را در دستگاه خود مشاهده کردید به سامانه اعزام تعمیرکار آچارباز بروید و درخواست خود را برای تعمیر ماشین لباسشویی ثبت کنید.

ماشین لباسشویی نشت آب دارد

برای اینکه متوجه شوید ماشین از کجا نشتی دارد، آن را به کار انداخته و اطرافش را بررسی کنید. به سراغ شلنگ ورودی و تخلیه دستگاه بروید و از اتصالات درست آن مطمئن شوید. به یاد داشته باشید که شلنگ نباید هیچگونه ترک بخورد و سوراخی داشته باشد. 

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی محل جمع شدن آب، مو و کرک است. اگر بعد از هربار شستشو، این قسمت را تمیز نکنید بعد از مدتی درب ماشین لباسشویی به خوبی بسته نخواهد شد و علاوه بر این لاستیک نیز دچار پوسیدگی شده و سوراخ خواهد شد. این دلایل موجب می‌شود آب در حین کار از ماشین لباسشویی به بیرون بریزد.

سوراخ شدن لوله خرطومی، انسداد پمپ و استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده می‌تواند باعث نشتی آب در ماشین لباسشویی شود.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

ابتدا به سراغ پمپ تخلیه بروید، زیرا ممکن است یک جسم خارجی مثل جوراب درون آن گیر کرده باشد. آن را در بیاورید تا دیگ ماشین لباسشویی دوباره بچرخد. 

اگر در ماشین لباسشویی باز مانده باشد، دیگ آن نخواهد چرخید. این فرایند به خاطر سیستم قفل در ماشین لباسشویی است. اگر این سیستم خراب شود، دیگ ماشین لباسشویی از کار خواهد افتاد. برای اینکه بفهمید دیگه ماشین خراب شده یا خیر از یک مولتی متر برای امتحان کردن آن استفاده کنید. 

تسمه‌های پاره شده و خراب می‌توانند یکی دیگر از دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی باشد. تسمه‌های جدید را با دقت انتخاب کرده و در جایشان بگذارید. اندازه و طول تسمه باید دقیق و درست باشد، زیرا تسمه کوتاه یا بلند می‌تواند در کار ماشین اختلال ایجاد کند. 

تعمیر لرزش ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی در هنگام خشک کردن لباس‌ها به شدت دچار لرزش شده و تکان می‌خورد و سر و صدای زیادی ایجاد می‌کند. ممکن است فکر کنید این بخشی از روند خشک کردن لباس‌هاست، اما ممکن است نشان دهنده وجود نقصی درون ماشین هم باشد. در ابتدا وضعیت ماشین لباسشویی را بررسی کنید، اگر تراز برقرار نبود، از یک تراز مهندسی استفاده کرده و دو طرف آن را با هم یکسان کنید. می‌توانید از پد ضد لرزش ماشین لباسشویی نیز برای تراز کردن آن استفاده کنید.

لباس‌ها را در ته مخزن قرار ندهید و آنها را به‌صورت یکنواخت درون ماشین پخش کنید. هیچوقت کمتر از ظرفیت ماشین و یا بیشتر از ظرفیت دستگاه، درون آن لباس نریزید. 

سرویس و تعمیر یخچال و ماشین لباسشویی در محل

با توجه به مشکلاتی که برای ماشین لباسشویی و یخچال بیان شد، بهتر است که سرویس و تعمیر آنها توسط تعمیرکار ماهر انجام شود. آچارباز یکی از سامانه‌های اعزام تعمیرکار است که در هر زمان و مکانی آماده ارائه خدمت است. برای استفاده از خدمات آچارباز از طریق وب اپ، اپلیکیشن و سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ می‌توانید درخواست ثبت کنید.

انتهای رپرتاژ آگهی