• سه‌شنبه / ۱۹ آذر ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۷
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98091914490
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

رئیس اداره میراث فرهنگی اردستان:

باغ‌های انار، مانع رفع نم‌زدگی دیوار مسجد جامع می‌شوند

باغ‌های انار، مانع رفع نم‌زدگی دیوار مسجد جامع می‌شوند

ایسنا/اصفهان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری اردستان گفت: مشکل نم‌زدگی دیوارهای غربی مسجد در اثر آبیاری باغ کشاورزی مجاور مسجد جامع است.

مهدی مشهدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با تحقیق کارشناسی انجام شده مشخص شد که نم‌زدگی دیوارهای مسجد جامع اردستان به دلیل نشت نم باغ و زمین‌های کشاورزی اطراف مسجد جامع به دیوارهای مسجد است.

وی با بیان اینکه با همکاری کارکنان اداره میراث تاکنون ۱۵۰ متر از دیوارها و کف سازی فضای مسجد جامع اردستان بازسازی و بهسازی شده است، گفت: هزینه‌ای که برای پروژه بازسازی این فعالیت در نظر گرفته شده ۵۰۰ میلیون ریال است که از اعتبارات اداره تأمین می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان تصریح کرد: به دلیل سرمای هوا در حال حاضر نمی‌توانیم این قسمت از بدنه مسجد جامع که نم‌زدگی دارد را مرمت کنیم و باید تا فصل بهار صبر کنیم. باید اقدامات اساسی انجام شود تا نم باغ و زمین‌های کشاورزی اطراف مسجد به دیوارهای ضلع غربی منتقل نشود.

مشهدی اضافه کرد: مشکل نم‌زدگی دیوارهای غربی مسجد جامع در اثر آبیاری باغ کشاورزی مجاور است و باید کف فرش‌ها تعویض و بهسازی شود.

انتهای پیام