• سه‌شنبه / ۱۹ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۵
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 98091914388
  • منبع : دانشگاه صنعتی امیر کبیر

فعالیت ۲ شتاب‌دهنده حوزه معدن در دانشگاه امیرکبیر

فعالیت ۲ شتاب‌دهنده حوزه معدن در دانشگاه امیرکبیر

معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برنامه‌ریزی برای فعالیت دو شتاب‌دهنده حوزه معدنی در این دانشگاه صورت گرفته که اکنون یک شتاب‌دهنده در برج فناوری این دانشگاه مشغول به فعالیت است.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین حسینی تودشکی در جلسه مشترک دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مسئولان(سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، اظهار کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر برنامه دارد در حوزه نوآوری و توسعه آن در زمینه معدن فعالیت‌های جدی داشته باشد.

وی افزود: بر این اساس برنامه‌ریزی برای فعالیت دو شتاب‌دهنده حوزه معدنی در این دانشگاه صورت گرفته و اکنون یک شتاب‌دهنده حوزه معدن در برج فناوری این دانشگاه مشغول به فعالیت است.

معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: شتاب‌دهنده دوم در حوزه معدن نیز قرار است در دومین برج فناوری این دانشگاه که درحال ساخت است، راه‌اندازی شود.

دکتر حسینی تودشکی خاطرنشان کرد: در این شتاب‌دهنده‌ها کسب و کارهای مرتبط با حوزه معدن با محوریت توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان پیگیری خواهد شد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه و تبدیل تحقیقات دانشگاهی به محصول قابل استفاده در جامعه از برنامه‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر است، بنابراین دانشگاه فعالیت در حوزه معدن را در اولویت خود قرار داده است.

دکتر حسینی تودشکی اضافه کرد: موضوع مدرسه کسب و کار میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و اتاق بازرگانی تهران درحال پیگیری است که فضایی برای این مدرسه در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام