• سه‌شنبه / ۱۹ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۲
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 98091914021
  • خبرنگار : 50181

نماینده کرمانشاه:

اجرای طرح سردسیری برای 150 هزار نفر اشتغال ایجاد می‌کند

اجرای طرح سردسیری برای 150 هزار نفر اشتغال ایجاد می‌کند

ایسنا/کرمانشاه نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی خواستار اجرای طرح سامانه سردسیری شد و گفت: با اجرای این طرح برای بیش از ۱۵۰ هزار نفر در استان اشتغالزایی می‌شود.

احمد صفری در مراسم افتتاح آبرسانی به ۵۵ روستای استان کرمانشاه که امروز(۱۹ آذر) با حضور رئیس مجلس و وزیر نیرو برگزار شد، با بیان اینکه استان کرمانشاه ظرفیت زیادی در حوزه آب، کشاورزی، گردشگری معادن و... دارد، اما بیکارترین استان کشور است، ادامه داد: یکی از مهمترین ظرفیت هایی که می تواند به رفع بیکاری کرمانشاه کمک کند، اجرای طرح سامانه سردسیری است.

 وی خاطرنشان کرد: در قالب این طرح آب از منطقه اورامانات به سمت ماهیدشت، سرفیروزآباد و کوزران خواهد آمد و می تواند ۱۵۰ هزار هکتار از اراضی دیم این مناطق را آبی کند.

وی معتقد است، هر هکتار از این مزارع می‌تواند برای یک نفر اشتغالزایی داشته باشد.

صفری با بیان اینکه با اجرای سامانه سردسیری با سرمایه‌گذاری حداقلی، اشتغالزایی قابل توجه خواهیم داشت، عنوان کرد: این طرح زمینه ساز مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها نیز خواهد شد.

فرامرز شوهانی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه نیز گفت: از ۲۵۸۹ روستای دارای سکنه استان کرمانشاه ۲۲۴۳ روستا دارای تاسیسات آبرسانی شبکه آب و پایدار است.

وی میزان برخورداری جمعیت روستایی استان کرمانشاه از آب را ۸۱ درصد اعلام کرد که از میانگین ۷۶ درصدی کشور بالاتر است.

به گفته این مسئول در سال جاری آبرسانی به ۸۰۰ روستای استان با اعتبار ۱۱۲۰ میلیارد ریال انجام شده یا در دست انجام است که با افتتاح این طرح‌ها ۳۹ هزار خانوار از نعمت آب سالم برخوردار خواهند شد.

انتهای پیام