• سه‌شنبه / ۱۹ آذر ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۹
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 98091913996
  • خبرنگار : 71132

بررسی دستاوردها و مشکلات حوزه اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان

مدیر شرکت سودا فناور: شرکت‌های دانش بنیان با چالش نقدینگی مواجه هستند

مدیر شرکت سودا فناور: شرکت‌های دانش بنیان با چالش نقدینگی مواجه هستند

مدیرعامل شرکت سودا فناور رایانه ماندگار با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان با چالش نقدینگی مواجه هستند تاخیر در پرداخت تعهدات این شرکت‌ها را از جمله دلایل این چالش دانست.

به گزارش ایسنا، رسول رمضانیان در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس و در جریان بررسی وضعیت شرکت‌های دانش بنیان با تاکید بر لزوم تسریع در انجام تعهدات قراردادها گفت: بعضا دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی در تخصیص مبالغ قراردادها با تاخیر عمل می‌کنند. شرکت‌های دانش بنیان نیز عموما با چالش نقدینگی مواجه هستند. ما نمی‌توانیم با سررسید چند ساله حقوق بدهیم. گاهی هم با وجود تسویه دستگاه‌های دولتی پیمانکاران از تسویه خودداری می‌کنند که پیشنهاد می‌شود خوش حسابی پیمانکاران به عنوان معیار ارزیابی کیفی در مناقصات لحاظ شود.

وی افزود: ما بعضا شاهد رقابت شرکت‌های دولتی و عمومی با شرکت‌های خصوصی و تعاونی دانش بنیان هستیم. پیشنهاد می‌شود این رقابت در مناقصات و موارد دیگر ممنوع شود.

رمضانیان با تاکید بر لزوم به رسمیت شناختن مفاهیم جدید در حوزه گمرک و مالیات گفت: پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا همزمان فرصت و تهدیدی برای شرکت‌های دانش بنیان است. از سویی بازار بزرگتری پیش روی ما قرار می‌گیرد و از سوی دیگر شرکت‌های بزرگتری خصوصا در روسیه امکان گرفتن بازار ما را دارند که در این باره باید پیش بینی‌هایی صورت گیرد.

انتهای پیام