• دوشنبه / ۱۸ آذر ۱۳۹۸ / ۰۰:۱۰
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 98091712760
  • خبرنگار : 71506

هیچ حقوقی بابت کسب سهمیه المپیک نمی‌گیریم

گرایی: به بی‌توجهی مسئولان عادت داریم/ تعطیلی اردوی فرنگی بهترین کار بود

گرایی: به بی‌توجهی مسئولان عادت داریم/ تعطیلی اردوی فرنگی بهترین کار بود

دارنده ۲ مدال برنز جهان با بیان اینکه کاری به توجه یا بی‌توجهی مسئولان ورزش نداریم، گفت: ما فقط برای شاد کردن دل مردم سختی‌ها را تحمل می‌کنیم.

محمدعلی گرایی در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت خود پس از تعطیلی اردوی تیم ملی کشتی فرنگی، اظهار کرد: قبل از تعطیلی تمرینات تیم ملی، دو مرحله اردو را برای حضور در رقابت‌های جام جهانی پشت سر گذاشتیم اما به دنبال لغو برگزاری این رقابت‌ها، اردوی تیم ملی نیز تعطیل شد اما بچه‌ها در شهرهای خودشان تمرینات را دنبال می‌کنند.

دارنده دو مدال برنز جهان، با بیان اینکه تعطیلی اردوی تیم ملی کار بسیار خوبی بود، گفت: خیلی خوب شد که اردو را تعطیل کردند زیرا فضای یکنواخت اردوهای تیم ملی واقعا کشتی‌گیران را اذیت می‌کند و مل‌پوشان در شهرهای خودشان بهتر تمرینات را دنبال می‌کنند. کادر فنی تیم ملی نیز در جریان وضعیت تیم هستند و با من نیز در این مدت چند مرتبه تماس گرفتند و پیگیر تمرینات و وضعیتم هستند.

فرنگی‌کار وزن ۷۷ کیلوگرم ایران در پاسخ به این سوال که آیا لغو برگزاری جام جهانی لطمه‌ای در برنامه‌های تیم ملی ایجاد کرد یا خیر، گفت: به نظر من هیچ تاثیری نداشت چرا که مسابقات در حدی نبود که بخواهد لطمه‌ای به تیم ملی بزند. بود و نبود مسابقات تاثیری نداشت و لغو جام جهانی هیچ لطمه‌ای نیز به کشتی‌گیران وارد نکرد.

وی درباره برنامه‌های پیش روی خود، گفت: فعلا تمریناتم را در شیراز دنبال می‌کنم و باید در رقابت‌های کشتی فرنگی باشگاه‌های جهان کشتی بگیرم. اردوی تیم ملی نیز قرار است پس از جام تختی آغاز می‌شود و قرار است در تورنمنت رنکینگ ایتالیا نیز کشتی بگیرم.

گرایی در ادامه گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر اینکه هدفش تنها کسب مدال طلای المپیک است، ادامه داد: ۷ ماه تا المپیک زمان داریم و در این فرصت باید هر چه ضعف دارم بپوشانم تا در المپیک بهترین نمایش را داشته باشم و بدون حرف و حدیث به پیروزی برسم. در مسابقات جهانی طلا را مفت از دست دادم و دیگر نمی‌خواهم در المپیک اشتباهی داشته باشم.

فرنگی‌کار وزن ۷۷ کیلوگرم ایران درباره انتظار وزیر ورزش از کشتی فرنگی برای کسب دو مدال طلا در المپیک ۲۰۲۰ که با واکنش محمد بنا نیز روبرو شد، خاطرنشان کرد: ما تیم خوبی داریم اما همه کشورها با تمام امکانات نیز می‌آیند تا بهترین نتیجه را بگیرند. نمی‌شود قول داد که صددرصد دو طلا می‌گیریم اما بچه‌ها سعی می‌کنند بهترین نتیجه را بگیرند. المپیک مهمترین رویداد ورزشی جهان است و هیچ ورزشکاری دوست ندارد حسرت مدال المپیک بر دلش بماند.

گرایی در پایان درباره نحوه رسیدگی مسئولان ورزش به کشتی‌گیران در سال المپیک و اینکه آیا بابت کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰، حقوقی دریافت می‌کند یا خیر، گفت: ما دیگر به این شرایط و بی توجهی مسئولان عادت کرده‌ایم و دیگر برای بچه‌ها فرقی ندارد که مسئولان ورزش به آن‌ها رسیدگی کنند یا نه. همه ما تمرینات سخت و دوری از خانواده را برای شاد کردن دل مردم پشت سر می‌گذاریم تا بتوانیم برای لحظه‌ای هم که شده آن‌ها را خوشحال کنیم.

انتهای پیام