• دوشنبه / ۴ آذر ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۰
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 98090402366
  • خبرنگار : 71594

قاضی‌پور: دولت برنامه‌اش را برای صادرات محصولات کشاورزی اعلام کند

قاضی‌پور: دولت برنامه‌اش را برای صادرات محصولات کشاورزی اعلام کند

نماینده مردم ارومیه در تذکری به رئیس جمهور و وزرا خواستار پاسخگویی در مورد برنامه‌ دولت برای صادرات محصولات کشاورزی کشور شد.

به گزارش ایسنا نادر قاضی پور در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس در تذکری خطاب به وزرای آموزش و پرورش، علوم و تحقیقات و ارشاد اظهار کرد: در اجرای اصول ۱۵ و ۱۹ قانون اساسی مبنی بر تحصیل با زبان مادری در مدارس و دانشگاه‌ها و حتی انتشار روزنامه سراسری به زبان ترکی تسریع گردد.  

وی در تذکری به وزیر راه و شهرسازی و کشور نیز خواستار تسریع در احداث قطعه سوم جاده ارومیه به تبریز، جزیره اسلامی و روستاهای تابعه که از زمان بندی عقب مانده است، شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، رئیس جمهور و وزرای دولت را مورد خطاب قرار داد و سوال کرد: برای صادرات محصولات کشور از جمله کنسانتره، محصولات کشاورزی مانند رب گوجه فرنگی و سیب درختی کشور چه برنامه‌ای دارید؟، چون امسال کشاورزان گوجه فرنگی و سیب درختی با مشکل جدی مواجه هستند.

قاضی پور در تذکر به نوبخت عنوان کرد: متاسفانه کمک هزینه معیشتی تعداد زیادی از مردم از جمله فرهنگیان، بازنشستگان، زوج‌های تازه ازدواج کرده، کارگران، کشاورزان و کارکنان دولت از جمله کارکنان بهزیستی پرداخت نشده است. این ۶۰ میلیون که پول به حساب ‌آنها واریز شده چه کسانی هستند؟

وی در تذکر به وزیر آموزش ضمن تاکید بر تسریع در پرداخت سرانه مدارس خاطرنشان کرد: مدارس کانکسی و اجاره‌ای در ارومیه چه زمانی تعطیل خواهد شد.

نماینده مردم ارومیه در پایان تذکرات خود با بیان اینکه خداوند بسیجیان، فرمانده کل قوا و وحدت ما را حفظ کند، گفت: اگر امروز بسیج نبود دولت چه کار می‌کرد؟

انتهای پیام