• سه‌شنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۳
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 98082818257
  • خبرنگار : 71593

تیلرسون: استفاده از دارایی‌ آمریکا به عنوان گرو نادرست است

تیلرسون: استفاده از دارایی‌ آمریکا به عنوان گرو نادرست است
تصویر آرشیوی است

رکس تیلرسون با اشاره به اقدام دونالد ترامپ درخصوص اوکراین اظهار کرد: درخواست برای منافع شخصی و استفاده از دارایی‌های آمریکا به عنوان گرو، کاری نادرست است.

به گزارش ایسنا، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در گفتگو با شبکه "پی‌بی‌اس" در پاسخ به سوالی درباره واکنش او نسبت به توقف پرداخت کمک نظامی به اوکراین در صورتی که این اقدام در زمان وزارت او صورت می‌گرفت، گفت: ترجیح می‌دهم درباره شرایط فرضی صحبت نکنم.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، او پس از تاکید مجری برنامه در این خصوص گفت: مشخصا درخواست برای منافع شخصی و استفاده از دارایی‌های آمریکا به عنوان گرو، کاری نادرست است.

وی افزود: شکی در این خصوص نیست. بنابراین اگر به دنبال منافع شخصی هستید و در این راستا از کمک خارجی آمریکا یا تسلیحات آمریکا یا نفوذ آمریکا استفاده می‌کنید، این کار اشتباه است. فکر می‌کنم همه این مساله را متوجه می‌شوند.

به نظر می‌رسد تیلرسون از برخی معاملات مشکل‌ساز احتمالی که از سوی افرادی طرح‌ریزی شده‌اند که از مهره‌های کلیدی ماجرای اوکراین بوده‌اند، جلوگیری کرده است.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا متهم است که از دولت اوکراین برای افزایش شانس پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور درخواست کمک کرده است و ارائه کمک نظامی به این کشور را به انجام تحقیقات درباره پسر جو بایدن، رقیب انتخاباتی‌اش در انتخابات 2020 منوط کرده است. هانتر بایدن در اوکراین فعالیت اقتصادی داشت.

انتهای پیام