• یکشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۶:۱۶
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 98063115802
  • منبع : نمایندگی همدان

بررسی نیازهای ثبت جهانی منبت ملایر در سفر وزیر میراث فرهنگی

بررسی نیازهای ثبت جهانی منبت ملایر در سفر وزیر میراث فرهنگی

ایسنا/همدان نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی از سفر غیر منتظره علی اصغر مونسیان، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ملایر خبر داد.

محمد کاظمی در گفت و گو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: در آستانه ثبت جهانی منبت ملایر و با هدف بررسی زیرساخت‌ها و فراهم ساختن مقدمات امر، فردا -دوشنبه یکم مهرماه- مونسان، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ملایر سفر می کند.

وی افزود: بازدید از واحدهای کارگاهی و نمایشگاهی مبل منبت و بررسی الزامات و نیازهای ثبت جهانی منبت ملایر از جمله‌ برنامه‌های سفر مونسان به ملایر است.

کاظمی با تشریح جایگاه شاخص این شهرستان در تولید مبل منبت و ثبت ملی آن طی سال های گذشته، به تلاش های و پیگیری های مجدانه انجام شده در راستای ثبت جهانی این هنر- صنعت توسط نمایندگان و مسئولان ملایر اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به رسیدگی به مشکلات حوزه گازرسانی شهرستان در نشست خود با مدیرعامل شرکت گاز استان همدان اشاره و اظهارکرد: در جلسه با مدیرعامل شرکت گاز استان همدان مشکلات مختلف این حوزه در شهرستان مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات مقتضی پیرامون حل این موضوعات اتخاذ شد.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت گفت: حل و فصل اختلاف بین شهرداری و شرکت گاز ملایر، اعطای حق انشعاب گاز به واحدهای مسکونی روستایی و شهری احداث شده در خارج از محدوده ساخت و ساز مجاز، حل مشکل گازرسانی به منطقه کارخانه قند ملایر و واحدهای تولیدی مبل و سایر واحدهای تولیدی این محدوده، اتصال روستاهای بیش‌آغاج، چشمه‌پهن، سنگده و سیبدر به شبکه گازرسانی و ... از جمله مسائلی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام