• سه‌شنبه / ۸ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۰:۱۰
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 96120803774
  • خبرنگار : 71049

بیانیه نمایندگی ایران در سازمان ملل درباره موضوع یمن

بیانیه نمایندگی ایران در سازمان ملل درباره موضوع یمن

نمایندگی ایران در سازمان ملل اعلام کرد: رفتار نماینده آمریکا در سازمان ملل در جهت سرپوش گذاشتن در مورد جنایاتی است که در یمن توسط نیروهای ائتلاف به سرکردگی عربستان در حال وقوع است.

به گزارش ایسنا، متن بیانیه نمایندگی ایران در سازمان ملل به شرح زیر است: رفتار نماینده آمریکا در سازمان ملل در جهت سرپوش گذاشتن در مورد جنایاتی است که در یمن توسط نیروهای ائتلاف به سرکردگی عربستان در حال وقوع است. ادعاهای تکراری و نمایش‌های ملال آور برای ایران ستیزی و کمک به تجاوزگران به یمن است.

ایران ادعاهای آمریکا در خصوص ارسال سلاح به یمن را بارها رد کرده است و بار دیگر تاکید می کند که سه سال بمباران بی وقفه یمن، فاجعه‌ای انسانی به بار آورده است. کودکان و زنان و مردم یمن با خطر بزرگ بیماری، قحطی و جنگ روبرو هستند. این جنگ خانمانسوز با سلاح‌های آمریکایی و انگلیسی و توسط عربستان سعودی به بی ثباتی و ناامنی منطقه‌ای انجامیده است.

مشکل یمن از طریق نظامی و بمباران حل نخواهد شد، بلکه به باور ایران تنها از طریق سیاسی و با قطع بمبارانها و ارسال کمک‌های انسانی و درمان بیماران و رساندن آب و غذا می توان فرایندی سیاسی برای حل این مشکل را شروع کرد.

آمریکا قصد داشت با سوء استفاده از فرصت تمدید ماموریت گروه کارشناسی کمیته یمن، اتهاماتی علیه ایران در این قطعنامه آئین نامه‌ای مطرح کند تا سرپوشی برای تداوم جنگ در یمن ایجاد نماید.

روسیه با وتوی قطعنامه پیشنهادی آمریکا و انگلیس صرفا قطعنامه آئین نامه‌ای تمدید ماموریت گروه کارشناسی را مطرح کرد.

انتهای پیام