• سه‌شنبه / ۸ دی ۱۳۹۴ / ۱۴:۲۷
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 94100804430
  • خبرنگار : 71431

دستگیری 3 سارق حرفه‌ای در پایتخت

دستگیری 3 سارق حرفه‌ای در پایتخت

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو برادر و یک بچه محل که اقدام به سرقت از شهروندان کرده بودند، خبر داد.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو برادر و یک بچه محل که اقدام به سرقت از شهروندان کرده بودند، خبر داد.

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هشتم مهرماه امسال زن جوانی با مراجعه به کلانتری 119 مهرآباد جنوبی به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت هوندا 125 مورد سرقت به شیوه کیف قاپی قرار گرفته و سارقان اقدام به سرقت کیف دستی حاوی 20 هزار دلار پول متعلق به شرکت محل کارش کرده‌اند.

در ادامه با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کیف قاپی و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و زن جوان پس از حضور در پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: صبح روز هشتم مهرماه با مراجعه به یک صرافی در محدوده میدان کاج مبلغ 20 هزار دلار برای شرکت دریافت کردم. پس از گرفتن ارز، از محل صرافی به سمت شرکت حرکت کردم اما در خیابان گرانمایه و در زمان پیاده شدن از ماشین ناگهان یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین جوان به من نزدیک شد و در یک لحظه اقدام به قاپیدن کیف دستی حاوی پول‌ها کرد و به سرعت از محل متواری شد.

با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سارقین ابتدا به شیوه زاغ زنی اقدام به شناسایی شاکیه کرده و پس از تعقیب وی، در یک فرصت مناسب دست به سرقت کیف حاوی 20 هزار دلار زده‌اند، لذا تصاویر دوربین‌های مداربسته متعلق به صرافی محدوده میدان کاج مورد بازبینی قرار گرفت و کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای در زمینه سرقت به‌ویژه کیف قاپی و زورگیری به نام منصور شدند؛ بررسی سوابق منصور . ب (25 ساله) نشان داد که وی پیش از این بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف کیف قاپی، زورگیری، گردنبندقاپی و تهدید با سلاح سرد بارها دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی منصور، مخفیگاه وی در شهریار شناسایی و در 26 آبان ماه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش تعداد زیادی گوشی تلفن همراه، مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر و ... کشف شد. منصور پس از انتقال به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، صراحتا به ده‌ها فقره کیف قاپی در مناطق مختلف شهر تهران به‌ویژه در مناطق نعمت آباد، خانی آباد، وحدت اسلامی، ولیعصر، میدان حر، میدان و خیابان قزوین، میدان و خیابان امام خمینی، خیابان حافظ و ... اعتراف و عنوان داشت که سرقت‌های خود را با مشارکت دو برادر و بچه محل سابق به‌نامهای علی ( 23 ساله ) و محمد (22ساله)، انجام داده است.

با شناسایی مخفیگاه علی و محمد در شهرستان اسلامشهر شهرک قائمیه، کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی با اخد نیابت قضایی به این شهرستان اعزام، این دو متهم را دستگیر و به پایگاه منتقل کردند. بررسی سوابق این دو برادر نیز نشان داد که آنها نیز از مجرمان سابقه داری هستند که از سال 88 تاکنون بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت، زورگیری، کیف قاپی و نزاع و درگیری دستگیر و روانه زندان شدند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متعدد متهمان در ارتکاب جرایم مختلف به‌ویژه در زمینه سرقتهای خشن و اعتراف صریح متهمان به ده‌ها فقره سرقت در مناطق مختلف شهر تهران با هدف شناسایی سایر جرایم ارتکابی و مالباختگان دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر سه متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است.

وی از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر این گروه از سارقین کیف قاپ شدند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان آزادی خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

انتهای پیام