• یکشنبه / ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ / ۲۲:۱۶
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 94012308084
  • خبرنگار : 71431

زورگیران آسانسوری دستگیر شدند!

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو جوان که اقدام به ده‌ها فقره زورگیری از شهروندان در آسانسور کرده بودند، خبر داد.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو جوان که اقدام به ده‌ها فقره زورگیری از شهروندان در آسانسور کرده بودند، خبر داد.

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ساعت 24 هجدهم فروردین ماه امسال مأموران کلانتری 118 ستارخان در حین گشت زنی در خیابان لطفعلی خان به دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 مشکی مشکوک شدند که با توقف موتورسیکلت و انجام بررسی های اولیه مشخص شد پلاک نصب شده بر روی موتورسیکلت دارای سابقه سرقت است که در ادامه و در بازرسی دو سرنشین موتورسیکلت، چند دستگاه گوشی تلفن همراه و همچنین دو قبضه سلاح سرد نیز کشف شد.

با انتقال دو سرنشین موتورسیکلت به کلانتری و انجام تحقیقات اولیه، آنها صراحتا به مسروقه بودن گوشی های تلفن همراه اعتراف و عنوان کردند که گوشی های تلفن همراه را همان شب سرقت کرده اند.

با اعتراف صریح متهمان مبنی بر مسروقه بودن گوشی های تلفن همراه و انجام سرقت در همان شب، مأموران بلافاصله اقدام به شناسایی اولین شاکی پرونده کرده و پس از حضور خانم جوانی در کلانتری هر دو متهم مورد شناسایی قرار گرفتند.

شاکیه پس از حضور در کلانتری در اظهاراتش به مأموران گفت: در ساعت 22:30 همان روز پس از ورود به داخل مجتمعِ محل سکونت خود به همراه مادرم قصد سوار شدن به آسانسور را داشتم که ناگهان دو نفر در مقابل در آسانسور به سمت ما حمله ور شده و با تهدید چاقو اقدام به سرقت کیف دستی حاوی وجه نقد، دو دستگاه گوشی تلفن همراه، مدارک شناسایی و ... کرده و پس از سرقت با یک دستگاه موتورسیکلت از محل متواری شدند.

شاکیه در ادامه اظهاراتش به مأموران گفت: از همان ساعت انجام سرقت، مادرم به علت داشتن عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شده و در حال حاضر نیز در بخش مراقبت های ویژه تحت اقدامات درمانی قرار دارد و بنده پس از تماس پلیس و اطلاع از دستگیری سارقان به کلانتری آمدم.

در ادامه با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با انتقال دو متهم به نام های حسین . م ( متولد 1367 ) و رضا . ع ( متولد 1366 ) به پایگاه دوم پلیس آگاهی،« رضا . ع» به عنوان مجرم سابقه دار که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف جعل، سرقت، درگیری با مأمورین، تخریب اموال عمومی، سرقت اتومبیل و موادمخدر دستگیر و روانه زندان شده بود، شناسایی شد و هر دو متهم که چاره ای جز اعتراف نداشتند، صراحتا به ده ها فقره زورگیری به شیوه ورود به مجتمع های مسکونی و زورگیری از مالباختگان در زمان استفاده آنها از آسانسور و همچنین کیف قاپی و سرقت گوشی تلفن همراه از رهگذران اعتراف کردند.

در ادامه و با بررسی پرونده سرقت های مشابه، کارآگاهان موفق به شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگانی در مناطق عمدتاً شمال غرب تهران به ویژه در مناطق گیشا، سعادت آباد، آریاشهر، پونک، باغ فیض، ستارخان و ... شدند که در زمان استفاده از آسانسورِ مجتمع محل سکونت خود مورد تهدید با سلاح سرد و زورگیری قرار گرفته بودند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه داوود مرادی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح هر دو متهم به انجام سرقت به شیوه زورگیری و شناسایی تعدادی از شکات پرونده، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر شد و هر دو متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه دوم آگاهی قرار گرفتند.

وی از کلیه شهروندان و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد زورگیری یا تهدید قرار گرفتند خواست تا برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

انتهای پیام