• یکشنبه / ۴ اسفند ۱۳۹۲ / ۱۳:۲۰
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 92120402145
  • منبع : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی

دستگیری اوباشگری که دزد شده بود

دستگیری اوباشگری که دزد شده بود

کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت دو سارق زورگیر اماکن را دستگیر کردند.

کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت دو سارق زورگیر اماکن را دستگیر کردند.

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در یازدهم آذرماه امسال، یکی از کسبه خیابان هلال‌احمر با مراجعه به کلانتری 115 رازی به مأموران اعلام کرد که شیشه مغازه‌اش تخریب شده و سارق یا سارقان اقدام به سرقت مقادیر زیادی از اقلام داخل مغازه (لوازم آرایشی ، عطر و ...) و همچنین سه میلیون تومان وجه نقد کرده‌اند که با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت اماکن" و به دستور قاضی ذکیپور، بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 11تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده در پایگاه هشتم و در شرایطی که تحقیقات در مراحل اولیه خود قرار داشت، مالباخته با مراجعه به پایگاه هشتم آگاهی اعلام کرد که بواسطه شکایتش و معرفی یکی از اراذل و اوباش منطقه به نام «بنیامین. الف» (30 ساله) به عنوان سارق احتمالی مغازه، توسط این شخص و با سلاح سرد مورد تهدید قرار گرفته است.

کارآگاهان پایگاه با بررسی سوابق «بنیامین» وی را به عنوان یکی از اراذل و اوباش منطقه رازی که پیش از این نیز بارها به اتهام سرقت‌های به عنف و کیف‌قاپی دستگیر و روانه زندان شده و دارای سوابق دستگیری در پایگاه هفتم و هشتم آگاهی است مورد شناسایی قرار دادند که قصد داشته تا با ایجاد رعب و وحشت نزد مالباخته، وی را مجبور به عدم پیگیری پرونده سرقت مغازه‌اش کند.

در ساعت 2 بامداد هشتم دی ماه سال جاری، مأموران کلانتری 108 نواب در حین گشت زنی در خیابان کارون به سرنشین جوان یک دستگاه خودرو پراید که قصد داشت با مشاهده مأموران از محل متواری شود، مشکوک و خودرو را متوقف کردند و بررسی سوابق خودرو حکایت از آن داشت که پراید دارای سابقه سرقت نبوده اما در عین حال متعلق به فرد دیگری غیر از سرنشین آن به نام «علی. ف» (26 ساله) است که مأموران وی را بعنوان یکی از مجرمین سابقه دار منطقه نواب در زمینه سرقت‌های بعنف مورد شناسایی قرار داده بودند.

در شرایطی که «علی» منکر هرگونه ارتکاب سرقت شده بود، مأموران کلانتری با شناسایی مالک خودرو به محل سکونت این شخص در خیابان خوش مراجعه کردند ؛ مالک خودرو پس از حضور مأموران به آنها اعلام داشت که خودرو در مقابل درب منزل خود پارک کرده و اطلاعی از سرقت آن نداشته است.

«علی» که چاره‌ای جز اعتراف نداشت، به سرقت اعتراف و عنوان داشت که خودرو را به همراه یکی از دوستانش به نام «بنیامین» سرقت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت خودرو" و ارجاع پرونده به پایگاه هشتم آگاهی و با توجه به اعترافات اولیه «علی» در خصوص معرفی «بنیامین» به عنوان سارق خودرو (متهم تحت تعقیب پایگاه هشتم آگاهی به اتهام سرقت)، تحقیقات از وی در خصوص سرقت مغازه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و او نیز در همان مراحل اولیه تحقیقات، «بنیامین» را به عنوان سارق مغازه معرفی کرد.

همزمان با ثبت مشخصات «بنیامین» در سیستم جامع پلیس به عنوان متهم تحت تعقیب پایگاه هشتم آگاهی و انجام هماهنگی‌های لازم با کلانتری 115 رازی که مأمورانش «بنیامین» را بواسطه ارتکاب جرایم مختلف کاملا می‌شناختند، دستگیری وی در دستور کار قرار گرفت.

در تاریخ هفدهم دی ماه سال جاری، مأموران کلانتری 115 رازی در حین گشت‌زنی در محدوده میدان گمرک، «بنیامین» را در صندلی عقب یک دستگاه خودرو مسافرکشی مورد شناسایی قرار دادند؛ بلافاصله خودرو متوقف و در بازرسی از بنیامین نیز یک قبضه سلاح سرد کشف شد.

سرهنگ کارآگاه میرزکی، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان به سرقت‌های مغازه، خودرو و همچنین سوابق متعدد آنها در ارتکاب سرقت‌های بعنف و کیف‌قاپی و احتمال ارتکاب جرایم مشابه دستور انتشار تصاویر آنها از سوی قاضی ذکیپور صادر شده است. لذا از کلیه شکات بویژه شهروندان و کسبه منطقه رازی که تصاویر متهمان را شناسایی کرده‌اند دعوت می شود تا برای پیگیری و طرح شکایات خود به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان حر انتهای خیابان 12 فروردین مراجعه کنند.

انتهای پیام