• یکشنبه / ۱۴ خرداد ۱۳۹۱ / ۰۹:۴۵
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 91031407924
  • خبرنگار : 71368

راز جنايت خونين خيابان مقدم فاش شد

راز جنايت خونين خيابان مقدم فاش شد

كارآگاهان پليس آگاهي تهران بزرگ فردي كه به دليل اختلاف و كدورت قديمي، دوستش را با ضربات متعدد قمه از پاي درآورده بود، دستگير كردند.

كارآگاهان پليس آگاهي تهران بزرگ فردي كه به دليل اختلاف و كدورت قديمي، دوستش را با ضربات متعدد قمه از پاي درآورده بود، دستگير كردند.

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مأموران کلانتری 161 ابوذر در ساعت سه بامداد اولين روز از خرداد ماه سالجاري، از طریق مرکز فوريت‌های پلیسی 110 در جریان یک فقره درگیری منجر به قتل در میدان مقدم قرار گرفتند.

بنابراين گزارش، با حضور مأموران کلانتری در محل و تأیید خبر، موضوع به قاضی کشیک ویژه قتل و پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد كه با حضور تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم پلیس آگاهی و آغاز تحقیقات مقدماتی، به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی پرونده براي رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم قرار گرفت.

با حضور کارآگاهان در محل جنایت و آغاز تحقیقات، در بررسی‌های اولیه مشخص شد که جنایت در یک نزاع و درگیری، میان دو نفر به اسامی «مهرزاد.ز»34 ساله و «موسی.ب»46 ساله و در حضور یک زن و شوهر به اسامی «فاطمه . ر» و «علی. هـ» به وقوع پیوسته که مهرزاد، طبق نظریه پزشکی قانونی به علت اصابت جسم نوک تیز به قفسه سینه به قتل رسیده و «موسی» نیز که آثار جراحت‌های ناشی از اصابت جسم تیز بر روی دست، کتف و گردنش کاملا مشخص بود، برای انجام اقدامات درمانی به بیمارستان سینا انتقال پیدا کرده اما فاطمه و علی پس از درگیری از محل متواری شدند.

به گزارش ايسنا، با توجه به اطلاعات بدست آمده از تحقیقات مقدماتی، بلافاصله کارآگاهان با مراجعه به بیمارستان اقدام به دستگیری «موسی» که اعتیاد به مصرف مواد دارد، کرده و در همان تحقیقات مقدماتی ، موسی صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف و در اظهارات خود به کارآگاهان گفت كه در خانه نشسته بودم که ناگهان صدای صحبت‌های بلند دو مرد را شنیدم که در حال جر و بحث کردن بودند؛ به داخل اتاقی که مهرزاد و علی در آن بودند رفته تا ببینم موضوع از چه قرار است كه پس از دقایقی از حضور من در داخل اتاق، میان من و مهرزاد مشاجره و جر و بحث اتفاق افتاد ؛ ناگهان چاقویی را که در پشت کمرم قرار داده بودم ، به قصد ترساندن مهرزاد، بیرون کشیده اما مهرزاد در حالیکه او نیز یک چاقو به همراه خود داشت به سمت من آمد که در یک لحظه چاقو به مهرزاد خورد و محل چاقو شروع به خونریزی کرد؛ در همین لحظه «علی» نيز با قمه، به دست و سر و گردنم چندین ضربه زد و می خواست مرا بکشد که من به طبقه پائین ساختمان فرار کردم و علی و زنش ( فاطمه ) نیز از محل فرار کردند.

متهم درباره انگیزه اصلی خود درمورد درگیری منجر به قتل، به کارآگاهان گفت كه به خاطر تهمتی که مقتول به من زده بود، از دست مهرزاد عصبانی و ناراحت بودم و در زمان حضور در داخل اتاق به خاطر فحاشی‌های رکیک و ناسزا گفتن‌های مهرزاد، با ضربات چاقویی که از آشپزخانه برداشته و در کمرم پنهان کرده بودم ضرباتی را به او وارد کردم.

با وجود اعتراف صریح «موسی» به ارتکاب جنایت، کارآگاهان به علت حضور علی و همسرش در درگیری و متواری شدن آنها از محل وقوع جنایت و به منظور انجام تحقیقات تکمیلی، دستگیری این زن و شوهر متواری در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

بنابراين گزارش، تحقیقات درباره این زوج نشان داد که علی و همسرش، هر دو نفر اعتیاد شدیدی به مصرف کراک و شیشه داشته و چند روز قبل از وقوع جنایت نیز با مراجعه به موسی ( متهم ) اقدام به اجاره یک اتاق در منزل پدری وي کرده و پس از جنایت نیز از محل متواری شدند.

با وجود نامشخص بودن محل فرار علی و همسرش، کارآگاهان با انجام تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه این زوج در سمنان شدند که بلافاصله هماهنگی‌های لازم با پلیس آگاهی سمنان انجام و هر دو نفر پس از دستگیری توسط پلیس آگاهی سمنان و براي انجام تحقیقات تکمیلی به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال داده شدند.

با انتقال علی و فاطمه به اداره دهم پس از گذشت 10 روز از وقوع جنايت، تحقیقات پلیسی از آنها در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و هر دو در اظهاراتشان صراحتا به حضور خود در محل جنایت اعتراف کردند.

«علی» در اظهارات خود به کارآگاهان گفت كه مهرزاد یکی از دوستان من بود که در شب حادثه پیش من آمده بود و در حال خوردن چای بودیم که ناگهان موسی وارد اتاق شد و پس از چند دقیقه با مهرزاد درگیری لفظی پیدا کرد كه ناگهان موسی با چاقویی که از کمر خود در آورده بود به سمت مهرزاد حمله‌ور شد؛ من نيز با برداشتن چاقوی همراه مهرزاد به سمت موسی حمله ور شدم و به همراه همسرم از خانه فرار کردیم.

«فاطمه» نیز در اظهارات خود به کارآگاهان گفت كه در شب حادثه ناگهان موسی وارد اتاق شد و شروع کرد با مهرزاد به جر و بحث کردن؛ آندو از قبل با یکدیگر ناراحتی و کدورت داشتند؛ تا مهرزاد از جایش بلند شد، موسی چاقو در آورد و به سر و سینه مهرزاد فرو کرد. همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد؛ همسرم تا این صحنه را دید ، بلند شد و چاقوی مهرزاد را از روی زمین برداشت و دو ضربه به موسی زد که چاقو از دستش بیفتد؛ پس از آن و به محض افتادن چاقو از دست موسی، دست مرا گرفت و از ترس، هر دو نفر از آنجا فرار کردیم.

به گزارش ايسنا، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در اين باره گفت: با دستگیری متهم اصلی پرونده و اعتراف صریح به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت برای موسی صادر و براي انجام تحقیقات تکمیلی و مشخص شدن انگیزه اصلی جنایت در اختیار اداره دهم قرار گرفته است همچنين «علی» و همسرش نیز با توجه به حضورشان در محل جنایت و درگیری آنها با متهم اصلی پرونده و فرار از صحنه، با قرار بازداشت موقت و به دستور بازپرس پرونده، براي تکمیل تحقیقات در اختیار اداره دهم قرار دارند.

انتهاي پيام