• چهارشنبه / ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۸:۱۵
  • دسته‌بندی: جهان ورزش
  • کد خبر: 1400020100774
  • خبرنگار : 71460

تایمز فاش کرد: هدف سوپرلیگ کاهش رقم قرارداد فوتبالیست ها است

تایمز فاش کرد: هدف سوپرلیگ کاهش رقم قرارداد فوتبالیست ها است

یکی از اصول اصلی در بین باشگاه های سوپرلیگ این بود که دریافتی تمام فوتبالیست ها باید نهایتا ۵۵ درصد از درآمد باشگاه باشد نه بیشتر.

به گزارش ایسنا و به نقل از تایمز، پروژه سوپرلیگ که بعد از ۴۸ ساعت با کناره گیری تیم ها منتفی شده است پروژه های اقتصادی زیادی داشت و یکی از این ها کم کردن حقوق فوتبالیست ها بوده است.

مسئولان این تیم ها قصد داشتند برنامه هایی تدوین کنند که براساس آنها حقوق و دریافتی فوتبالیست ها در یک سال حداکثر به ۵۵ درصد از درآمد باشگاه در آن سال برسد و به همین خاطر جلوی انتقال های نجومی گرفته شود.

بعد از اسنادی که از مسئولان سوپرلیگ به دست آمد فاش شد که برنامه اصلی این نهاد کم کردن قدرت فوتبالیست ها بوده است. در حال حاضر تیم های مدرن و بزرگ بین ۷۰ تا ۸۰ درصد از درآمد خود را در سال صرف پرداخت به بازیکنان می کنند که رقم بسیار بالایی است و به همین خاطر تیم ها با هم تفاهم کردند تا با حضور در این پروژه به کم کردن رقم پرداختی به فوتبالیست ها کمک کنند.

به دلیل شیوع ویروس کرونا خیلی از تیم ها با معضل خرید بازیکن روبرو هستند و در تابستان گذشته نیز این اتفاق رخ داد و کاهش چشمگیری در خرید بازیکن را شاهد بودیم و اتفاقی که به نظر می رسد در تابستان سال جاری نیز تکرار شود.

انتهای پیام