• چهارشنبه / ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۲۲
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 1400020100213
  • خبرنگار : 50037

فرماندار اعلام کرد

افزایش ۱۳ برابری تست‌های مثبت کرونا در اسدآباد

افزایش ۱۳ برابری تست‌های مثبت کرونا در اسدآباد

ایسنا/همدان فرماندار شهرستان اسدآباد از افزایش ۱۳ برابری تست های مثبت کرونایی این شهرستان در هفته پایانی فروردین ماه به نسبت هفته اول ماه خبر داد.

سعید کتابی چهارشنبه یکم اردیبهشت ماه در ستاد مدیریت کروناویروس شهرستان اسدآباد، با اشاره به موج سنگین کرونا در پیک چهارم این بیماری اظهار کرد: در هفته اول فروردین در حالیکه تعداد تست های مثبت کرونایی این شهرستان ۷۵ مورد بود در حال حاضر در هفته پایانی ماه تعداد تست های مثبت کرونا به ۸۶۴ مورد افزایش یافته که این آمار نشان از موج سنگین کرونا در موج چهارم دارد.

وی با تأکید بر انجام شدن هدفمند و مدیریت شده تست های سریع با اولویت بندی لازم خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرستان اسدآباد دارای ۱۸ مرکز ۱۶ ساعته تست سریع کرونا است که از این تعداد، دو مورد به صورت سیار دارای فعالیت هستند و در صورت ضرورت و نیازسنجی دانشکده علوم پزشکی شهرستان حتماً نسبت به افزایش این مراکز اقدام کند.

کتابی در ادامه با بیان اینکه اسامی افرادی که تست کرونای آنها مثبت اعلام شده است و از این افراد کسانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکرده اند، برای برخورد با آنها اقدامات لازم انجام گیرد، گفت: مراسم های آئینی و مذهبی به طور کامل در ایام ماه مبارک رمضان و اقامه نمازجمعه و نمازهای یومیه جماعت در مساجد در شرایط وضعیت قرمز شهرستان تا اطلاع ثانوی و زمان دریافت دستورالعمل تعطیل هستند.

وی همچنین با بیان اینکه انتظار است دانشکده علوم پزشکی شهرستان با وجود زحمات بسیاری که در این برهه بر دوش می کشد، حضور مؤثرتری در بحث آموزش داشته باشد، تصریح کرد: در راستای اطلاع رسانی به ویژه در محلات آلوده با برپایی چادر می توان از ظرفیت و امکانات هلال احمر، گروه های جهادی و نیز مراکز بهداشت استفاده کرد در ضمن حضور مداحان در مراسم های ختم ممنوع بوده و در صورت حضور به عنوان جرم مشروط به دادستان معرفی خواهند شد.

تشدید بازرسی ها، اجرای با دقت دستورالعمل بستری و ترخیص، توجه رؤسای ادارات و بانک ها نسبت به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در ادارات خود، حضور گروه های بهداشتی و هلال احمر و هیئت اندیشه ورز برای توزیع ماسک رایگان بین افراد بدون ماسک سطح شهر با فرهنگسازی لازم، جلوگیری از هر گونه تجمعات و مراسم ها قبل از شکل گیری در سطح روستاها توسط بخشداری ها و دهیاران، مشارکت مردم در تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی و تشدید اعلام و هشدارها از دیگر مواردی بود که فرماندار اسدآباد به آن اشاره کرد.

وی بیان کرد: با توجه به وضعیت شهرستان محدودیت های اسدآباد تابع مقررات ستاد کرونا کشور بوده و همچنان گروه های شغلی ۲، ۳ و ۴ اجازه فعالیت تا اطلاع ثانوی را ندارند و مبادی ورودی و خروجی شهر برای ممانعت از ورود خودروهای با پلاک های غیربومی از شهرهای نارنجی و قرمز توسط نیروی انتظامی، پلیس راهور و بسیج مردمی تحت کنترل قرار دارد.

فرماندار اسدآباد در پایان با اشاره به اینکه فعالیت دستفروشان در معابر پیاده رو ها ممنوعیت دارد، خاطرنشان کرد: فعالیت همه فروشگاه های زنجیره ایی شهرستان تا ۹ شب مجاز بوده، در غیر این صورت طبق قانون با آنها برخورد می شود.

انتهای پیام