• چهارشنبه / ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۷:۵۸
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 1400020100054
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

فعلا خبری از واکسن آزاد نیست

فعلا خبری از واکسن آزاد نیست

ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: طبق رایزنی‌های صورت گرفته مقرر شد به تعدادی واردکننده اجازه واردات واکسن با ارز نیمایی داده شود، اما این امر تاکنون محقق نشده است.

سید راشد جزایری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص انتشار برخی از اخبار مبنی بر فروش آزاد واکسن کرونا در سطح داروخانه‌ها، اظهار کرد: تاکنون واکسنی به این عنوان وارد بازار نشده است و افراد به شایعات در فضای مجازی توجه نکنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم شهرکرد توضیح داد: طبق رایزنی‌های صورت گرفته مقرر شد به تعدادی واردکننده اجازه واردات واکسن با ارز نیمایی داده شود، اما این امر تاکنون محقق نشده است و قیمت واکسن آزاد نیز پس تائید مجوز ورود مشخص خواهد شد.

وی افزود: تلاش می‌شود واکسن دولتی خریداری و براساس اولویت در اختیار مردم قرار گرفته شود، اما در خصوص فروش واکسن به‌صورت آزاد هنوز هیچ ابلاغیه و سهمیه‌ای به استان‌ها ارسال نشده است.

جزایری با بیان اینکه از روز گذشته واکسیناسیون جانبازان بالای ۵۰ درصد در چهارمحال و بختیاری آغاز شده است، گفت: ۴۰۰ دوز واکسن به این قشر اختصاص پیدا کرده است و طی امروز و فردا این واکسیناسیون انجام خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یادآور شد: واکسیانسیون تمامی اعضای کادر بهداشت و درمان استان تا چند روز آینده به اتمام خواهد رسید، همچنین سالمندانی که در مراکز شبانه‌روزی نگهداری می‌شدند، واکسینه شدند، در گام بعدی واکسیناسیون اعضای نظام پزشکی و نظام پرستاری و افراد دارای بیماری خاص که تاکنون واکیسنه نشده‌اند، قرار دارند.

وی در خصوص نظارت بر اجرای محدودیت‌ها در بازار، گفت: تیم‌های نظارتی صبح و عصر بر بازار نظارت دارند، اغذیه‌فروشی‌ها در ایام ماه مبارک رمضان در ساعات قبل از افطار می‌تواند به مشتریان خود خدمات ارائه دهند.

انتهای پیام