• سه‌شنبه / ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۵
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 1400013118733
  • خبرنگار : 50163

سوادآموزان خرم‌دره با خانواده می‌خوانند

سوادآموزان خرم‌دره با خانواده می‌خوانند

ایسنا/زنجان سرپرست آموزش‌وپرورش خرم‌دره گفت: در راستای اجرای طرح‌های نهضت سوادآموزی با هدف تقویت و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، طرح خواندن با خانواده در خرم‌دره برگزار می‌شود.

بهزاد جمادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اجرای طرح‌های جاری در واحد نهضت سوادآموزی، عنوان کرد: طرح خواندن با خانواده، با هدف تقویت و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه، ارتقای آگاهی‌های عمومی و مهارت‌های ضروری زندگی به ویژه در میان سوادآموزان و استفاده بهینه از اوقات فراغت اعضای خانواده اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: هدف از اجرای طرح خواندن با خانواده، حذف ضرورت حضور سوادآموزان در مراکز و کتاب‌هایی است که در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد تا به ‌همراه خانواده به مطالعه بپردازند و علاوه بر ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در بین خانواده‌ها، به ارتقای سطح آگاهی و مهارت‌های ضروری زندگی اعضای خانواده‌ها به‌ ویژه والدین کمک شود.

سرپرست آموزش‌وپرورش شهرستان خرم‌دره با اشاره به اهداف اجرای این طرح، بیان کرد: از جمله اهداف طرح خواندن با خانواده تقویت و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه، ارتقای آگاهی‌های عمومی و مهارت‌های ضروری زندگی به ویژه در میان والدین سوادآموزان و استفاده بهینه از اوقات فراغت اعضای خانواده است.

این مسئول با یادآوری اینکه در طرح خواندن با خانواده آموزش‌دهندگان پس از آن که کتاب‌ها را دریافت کردند، بر اساس برنامه آن‌ها را در اختیار سوادآموزان قرار داده و به آنان فرصت می‌دهند که کتاب‌ها را به خانه ببرند و با مشارکت اعضای خانواده و دوستان خود آن‌ها را مطالعه کنند، گفت: پس از مطالعه سوادآموزان در مورد مطالب و پیام کتاب‌ها به گفت‌وگو می‌پردازند.

سرپرست آموزش‌وپرورش خرم‌دره، خاطرنشان کرد: کتاب‌های مربوط به این طرح با عناوینی، از جمله آیین خوب‌ زیستن، سلامت، جامی زیبا و شکننده، محیط‌زیست، هدیه خداوند، کلید رحمت، مدیریت خانواده و چراغ راه زندگی است، در بسته‌هایی ویژه بین سوادآموزان توزیع می‌شود.

انتهای پیام