• دوشنبه / ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۷
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 1400013017847
  • خبرنگار : 71457

واکنش مخالفان سوری به اعلام زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

واکنش مخالفان سوری به اعلام زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

گروه‌های مخالف سوری که مورد حمایت عربستان و ترکیه هستند، اعلام زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه در روز ۲۶ مه آتی را محکوم کردند.

به گزارش ایسنا، نصر الحریری، رئیس ائتلاف گروه‌های مخالف سوری که بخش اصلی تریبون ریاض و هیات عالی مذاکرات است، در توییتی نوشت: اینکه نظام سوریه زمان "نمایش انتخابات" را اعلام می‌کند که طبق عادت با نظارت دستگاه‌های امنیتی خواهد بود، نشان دهنده درماندگی این نظام و ادامه جدایی نظام از واقعیت مردم سوریه است که علیه آن از ۱۰ سال قبل شوریدند و آن را کنار گذاشتند.

از سوی دیگر، مصطفی سیجری، رئیس دفتر سیاسی در "ارتش ملی سوریه" که حامی ترکیه است، گفت: ما در مخالفان و گروه‌های "انقلاب" سوریه به این اعلام زمان برگزاری انتخابات اهمیت نمی‌دهیم و پارلمان را فاقد مشروعیت می‌دانیم. این انتخابات صرفاً یک نمایش جدید و تلاش برای روی کار ماندن مجدد نظام است.

در همین حال، حزب همبستگی در سوریه که اپوزیسیون داخلی بوده و دارای مجوز است، با اعلام اینکه ممکن است یکی از اعضای خود را برای منصب ریاست جمهوری کاندیدا کند، تصریح کرد که هنوز تصمیم قطعی در این خصوص نگرفته است.

محمد ابو قاسم، دبیرکل این حزب در مصاحبه با روسیا الیوم گفت که این حزب از صبح امروز (دوشنبه) مساله کاندیداتوری را بررسی می‌کند و در روز شنبه آتی در نشست دفتر سیاسی این حزب، مساله کاندیداتوری یا تحریم انتخابات به رای گذاشته می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی درمورد اینکه آیا ممکن است این حزب تایید ۳۵ عضو را بر اساس قانون اساسی به عنوان شرطی برای کاندیداتوری به دست آورد یا خیر، گفت: ما نمایندگانی در پارلمان داریم. ما دوستانی نیز در پارلمان داریم. اما اینکه بخواهیم تایید ۳۵ عضو را تضمین کنیم باید بگویم که ما این مساله را به رای گیری محول می‌کنیم.

انتهای پیام