• یکشنبه / ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۹:۲۴
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 1400012917355
  • خبرنگار : 71560

بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس در کمیسیون امور داخلی کشور

بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس در کمیسیون امور داخلی کشور

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از بررسی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

علی حدادی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس در دستور کار قرار گرفت و یکی از مباحثی که در این جلسه بررسی شد و به تصویب رسید، ایجاد هیأت اجرایی در وزارت کشور بود.

وی در ادامه اظهار کرد: در قانون فعلی این هیأت اجرایی در مرکز وجود نداشت و در جلسه امروز با تصویب کمیسیون بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس بر عهده هیأت‌های اجرایی استان‌ها گذاشته شد. در حالی که در قانون قبلی این کار توسط هیأت‌های اجرایی شهرستان‌ها صورت می‌گرفت.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در ادامه تصریح کرد: بر این اساس هیأت‌های اجرایی شهرستان‌ها صرفاً در سیر برگزاری انتخابات نقش آفرینی می‌کنند و در بررسی صلاحیت‌ها مسئولیتی نخواهند داشت و هیأت اجرایی مستقر در استانداری که به ریاست شخص استاندار فعالیت می کند، مسئولیت بررسی صلاحیت اولیه داوطلبان را برعهده خواهد داشت.

وی در ادامه تاکید کرد: این هیأت بررسی‌های اولیه را انجام خواهد داد و نظر نهایی را به شورای نگهبان اعلام می‌کند و در نهایت نظر نهایی را هیأت نظارت شورای نگهبان اعلام خواهد کرد.

وی افزود: اما به دلیل برخی نواقص در سایر مصوبات، قرار بر این شد تا کارگروه مجدداً بررسی‌های لازم را انجام داده و نظر خود را به کمیسیون اعلام کند.

انتهای پیام