• یکشنبه / ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۹
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 1400012917107
  • خبرنگار : 50132

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان:

آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان به ۱۱۷۰ رسید

آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان به ۱۱۷۰ رسید

ایسنا/کردستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۲۹۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد.

فرزین رضاعی امروز(۲۹ فروردین ماه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر ۶۱۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی آمار بستری شدگان در سنندج ۳۰۲ نفر، سقز۹۶ نفر، مریوان ۱۶ نفر، قروه ۵۲ نفر، بیجار ۷۰ نفر، کامیاران ۲۶ نفر، دیواندره ۱۰ نفر و بانه ۴۰ نفر اعلام کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۷۹ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

دکتر رضاعی از مرگ ۳ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۱۱۷۰ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۴۶۵ نفر در سنندج، ۲۰۹ نفر در سقز، ۸۱ نفر در قروه، ۷۲ نفر در کامیاران، ۹۴ نفر در بانه، ۷۰ نفر در دیواندره، ۵۳ نفر در بیجار، ۱۰۴ نفر در مریوان، ۱۹نفر در دهگلان و ۳ نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام