• یکشنبه / ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۵
  • دسته‌بندی: محیط زیست
  • کد خبر: 1400012916765
  • خبرنگار : 71564

افزایش دما و بارش پراکنده در برخی نقاط کشور

افزایش دما و بارش پراکنده در برخی نقاط کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش نسبی دما در نوار غربی کشور و بارش پراکنده در برخی نقاط خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری امروز (۲۹ فروردین) در غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، یزد و کرمان بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد به‌ویژه طی ساعات بعد ازظهر پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فردا (۳۰ فروردین) در استان‌های کرمان، شمال هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات البرز شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابرناکی و بارش پراکنده دور از انتظار نیست، گفت: طی روز سه‌شنبه (۳۱ فروردین) در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و آرام خواهد بود.

ضیاییان ادامه داد: طی روز چهارشنبه (۱ اردیبهشت) در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی و طی اوایل شب در استان‌های گیلان و مازندران افزایش ابر و بارش خفیف باران پیش‌بینی می‌شود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روز پنجشنبه (۲ اردیبهشت) در سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز در شرق تهران و مازندران و در استان‌های سمنان، اصفهان، قم، مرکزی، شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری و فارس بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد به‌ویژه طی ساعات بعد ازظهر رخ می‌دهد.

ضیاییان در ادامه گفت: طی سه روز آینده در نوار غربی کشور افزایش نسبی دما دور از انتظار نیست.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۳۰ فروردین) کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد، در بعد ازظهر افزایش باد و با حداقل دمای ۱۶ حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد و طی روز سه‌شنبه (۳۱ فروردین) نیز صاف تا کمی ابری و با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام