• شنبه / ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۶
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 1400012816038
  • خبرنگار : 50087

پایان همکاری سرجان ایوانوویچ و تیم بسکتبال آویژه‌صنعت مشهد

پایان همکاری سرجان ایوانوویچ و تیم بسکتبال آویژه‌صنعت مشهد

ایسنا/خراسان رضوی سرمربی تیم بسکتبال آویژه صنعت پارسا گفت: لیگ ایران کوتاه است و باید ۶ ماه منتظر باشم تا لیگ جدید شروع شود، به همین خاطر برنامه دارم تا در باشگاه دیگری مشغول مربیگری شوم و همکاری من با آویژه به پایان رسیده است.

سرجان ایوانوویچ در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص عملکرد تیم آویژه صنعت پارسا در لیگ برتر بسکتبال کشور، اظهار کرد: در دور مقدماتی عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتیم. بازیکن باتجربه نداشتیم و از صفر شروع کردیم. گرچه هشت برد کسب کردیم، اما بعد از واگذاری دو بازی پشت سر هم مقابل تیم قزوین شرایط سخت شد. با تمرین بسیار زیاد در پایان دور مقدماتی، در رده چهارم قرار گرفتیم. در گروه سختی قرار داشتیم و نتایج حاصل در دور مقدماتی برای من قابل قبول بود.

وی افزود: در بازی اول مرحله پلی‌آف مقابل کوچین تحت فشار قرار گرفتیم و شکست خوردیم، اما در بازی دوم پیروز شدیم و نهایتا بازی سوم را با اختلاف نزدیک واگذار کردیم. حقیقت این است که تیم کوچین بهتر از آویژه بازی کرد و به مرحله بعد صعود کرد. انتظار داشتم در مرحله پلی‌آف پیروز شویم، اما این اتفاق نیفتاد و زود از رقابت ها کنار رفتیم.

سرمربی تیم آویژه صنعت پارسا ادامه داد: از بازیکنانم تشکر می‌کنم که با تمام تلاش و توان، تمرین ‌کردند. فکر می‌کنم اگر یک بازی مقابل تیم قزوین برده بودیم، موقعیتمان در جدول بهتر می‌شد و کار راحت‌تری برای ورود به پلی‌آف داشتیم.

ایوانوویچ در پاسخ به انتقاد کارشناسان که یارگیری ضعیف در ابتدای فصل را یکی از عوامل عدم موفقیت آویژه می‌دانند، توضیح داد: ترکیب آویژه نسبت به فصل پیش ضعیف‌تر بود و بازی‌های ابتدایی را خوب شروع نکردیم. نسبت به فصل پیش، پنج بازیکن اصلی را از دست دادیم، این درحالی است که دو بازیکن خارجی گرفتیم که برای اولین بار در لیگ ایران حضور یافتند و برای هماهنگی با تیم و آشنایی با جو لیگ ایران، نیاز به زمان داشتند.

وی اضافه کرد: سعی کردیم این مشکلات را برطرف کنیم که موفق هم بودیم. توانستیم در حمله تاکتیک‌های خوبی پیاده کنیم و چرخش توپ خوبی در بازی‌های لیگ داشتیم. به اعتقاد اکثر کارشناسان بسکتبال، تیم آویژه صنعت پارسا، بسکتبالی زیبا و کلاسیک بازی می‌کرد.

سرمربی تیم آویژه با اشاره به تغییر فلسفه بازی بسکتبال در مشهد، تشریح کرد: آنچه که مربیان قبلی بسکتبال مشهد به آن اعتقاد داشتند، بازی بر اساس سرعت و انتقال سریع توپ و امتیازگیری بود. من این فلسفه را عوض کردم و با طراحی نقشه‌های حمله، که برخی از آن‌ها برای اولین بار اجرا شد، بسکتبال بر اساس چرخش توپ و انجام مجموعه حملات (Set Offence) را برای اولین بار در مشهد اجرا کردم.

ایوانوویچ در خصوص کیفیت لیگ امسال در مقایسه با فصل قبل، یادآور شد: کیفیت لیگ امسال مخصوصا در گروه الف، بسیار بالا بود و شش تیم اول در سطح بسیار خوبی قرار داشتند. هر کدام از بازی‌های لیگ برای تیم‌ها حکم بازی پایانی را داشت. شرایط سختی بر لیگ امسال حاکم بود، انجام بازی‌ها به صورت فشرده در تهران و بدون حضور تماشاگران، شرایط را سخت‌تر کرد. تیم‌های تهرانی اوضاع بهتری داشتند و سختی سفر، کرونا و بازی در سالن آزادی تهران برای تیم‌های شهرستانی بیشتر بود.

وی در خصوص ادامه همکاری‌اش با آویژه، عنوان کرد: زود است که درباره آینده صحبت کنم، زیرا لیگ ایران کوتاه مدت است. چنین شرایطی چه برای من و چه برای سایر مریبان یکسان است و باید ۶ ماه منتظر باشیم تا رقابت‌های فصل جدید شروع شود. برنامه شخصی‌ام این است که در طی مدتی که لیگ ایران تعطیل است، سریعا در باشگاه دیگری مشغول به کار شوم.

سرمربی صربستانی تیم بسکتبال آویژه اضافه کرد: همکاری من برای فصل آینده با باشگاه آویژه منتفی است. از تمامی عوامل باشگاه تشکر می‌کنم که اجازه دادند دو فصل در ایران باشم و هدایت آویژه را برعهده داشته باشم. در هر زمان اگر کاری از دستم بربیاید دریغ نخواهم کرد.

انتهای پیام